2018 Dünya Kupasında Hangi Takımlar Yer Alıyor?

0
415

2018 Dünya Kupasında Hangi Takımlar Yer Alıyor?

2018 Dünya Kupasında Hangi Takımlar Yer Alıyor - 2018 Dünya Kupasında Hangi Takımlar Yer Alıyor?
2018 Dünya Kupasında Hangi Takımlar Yer Alıyor?

D ört yılda bir defa düzenlenen bu organizasyonun bu yıl ev sahipliğini Rusya yapmaktadır. Bu yıl 21.si düzenlenecek olan turnuvaya katılan takımlar kıtalarında bulunan eleme maçları ardından belirlendi. Dünya genelinde uluslararası organizasyonlara bakıldığında bu turnuva Fifa nezdinde büyük bir öneme sahiptir. Hem sağladığı prestij hem de izlenme potansiyeli bu turnuvayı daha da önemli hale getirmiştir. Bu bakımdan katılan ülkeler arasında ki rekabeti de üst düzeye çıkarmıştır.

Turnuvaya Hangi Takımlar Katılıyor?

2018 Dünya Kupası başta ev sahibi olmak üzere 13 tane daha Avrupa ülkesi katılmaktadır. Bunlar; Almanya, İngiltere, Fransa, İsveç, İspanya, İsviçre, Belçika, Portekiz, İzlanda, Danimarka, Polonya, Sırbistan, Hırvatistan

Afrika kıtasından katılanalar; Mısır, Tunus, Fas, Senegal, Nijerya

Asya kıtasından katılanalar; Suudi Arabistan, İran, Güney Kore, Avustralya, Japonya

Kuzey Amerika kıtasından katılanlar; Kosta Rika ve Meksika

Güney Amerika kıtasından katılanalar; Brezilya, Arjantin, Uruguay, Panama, Peru, Kolombiya

“Dünyanın En Hızlı Futbolcuları Kimlerdir?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Dünyanın En Hızlı Futbolcuları Kimlerdir?

Turnuva Fikstürü Hangi Tarihlerde Olacak?

Bu yıl ki turnuvanın tarihsel fikstürü planlandığı üzere grup maçları 14 Haziran tarihinde açılış maçı olan Rusya-Suudi Arabistan arasında oynanacak mücadele ile başlayacak olup 28 Haziran tarihine kadar devam edecektir. Gruplarında puansal anlamda gruplarında ilk iki sırayı elde eden takımlar bir üst tura yükselecekler. 2. Tur maçlarına yükselen takımlar başarı sırasına göre eleme usulü ile Çeyrek,Yarı ve Final olarak tekrardan eşleştirilecekler. Turnuvanın final tarihi ise 15 Temmuz 2018 de oynanacak. Finallerin son dört Müsabakası Moskovadaki Luzhniki ile Saint Petersburg Krestovsky Stadında oynancak. Rusya turnuvaya ev sahipliğini 11 şehirinde bulunan 12 stat ile yapacak. Futbolseverleri oldukça heyecanlı bir turnuvanın beklediği aşikar. Son olarak turnuvaya katılan takımlar 1 Aralık 2017 tarihinde Rus Lider Putin tarafından Moskova’da bulunan Kremlin sarayında kuraları çekilmiş ve gruplar son şeklini almıştır. Böylelikle 2018 yılında Dünya Kupasına sadece sayılı günler kalmış heyecanlı maçların tüm futbolseverleri gün saymakla geçirmeye başlamıştır.

“Dünyanın En Fazla Para Kazanan Sporcusu Kimdir?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Dünyanın En Fazla Para Kazanan Sporcusu Kimdir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz