Ana Sayfa Sosyal Medya Yerli Mesajlaşma Uygulaması Ptt Messenger

Yerli Mesajlaşma Uygulaması Ptt Messenger

0
187

Yerli Mesajlaşma Uygulaması Ptt Messenger

Yerli Mesajlaşma Uygulaması Ptt Messenger - Yerli Mesajlaşma Uygulaması Ptt Messenger

Kendisinden yerli WhatsApp olarak da bahsettiren uygulama, aslına bakarsanız tam anlamıyla WhatsApp’a rakip olabilecek özelliklerle karşımıza çıkıyor. Peki, son dönemde dikkatleri üzerine bir hayli toplamış olan PTT Messenger uygulaması nedir ve kimler tarafından kullanılabilir?

PTT Messenger Nedir?

Milli, güvenli anlık kurumsal mesajlaşma aracı olarak tanıtılan uygulama, ptt güvencesi ile birlikte kullanıcılara sunuldu. Anlık mesajlaşmanın haricinde sesli ve görüntülü görüşme özelliklerini de barındıran uygulama, aynı zamanda dosya ve medya gönderimi yapılabilmesinin yanı sıra, anlık grup konuşmaları ve konum paylaşımı özelliğine de sahip olacak. Bu özelliklerle de Messenger ve whatsapp gibi uygulamaların kullanımına ihtiyaç olmayacağını gösteriyor.

PTT Messenger Güvenli mi?

Yapılan resmi açıklamaya göre uygulamada signal tabanlı açık kaynak kod kullanılmış. Uygulama güvenliği tüm dünyada kanıtlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiş. Yüzde yüz yerli bir yazılım olması sebebiyle PTT Messenger’ın geliştirmelere açık bir uygulama olması bekleniyor. PTT genel müdürlüğü uygulamayı “milli, güvenli anlık kurumsal mesajlaşma ve haberleşme çözümü” olarak tanımlıyor.

PTT Messenger’ı Kimler Kullanabilir?

PTT Messenger şimdilik sadece Android için yayınlansa da henüz Google Play mağazasında yok. İlerleyen günlerde İOS için de yayınlanması beklenen uygulama daha sonra Windows ve Mac işletim sistemli cihazlarda da kullanılabilecek. Uygulama şu an için yalnızca kurumsal müşterilere hizmet veriyor. PTT A.Ş. İnternet ortamında yer alan PTT Messenger APK dosyalarının kendileriyle ilgili olmadığını belirtiyor. Tabii ki Kurumdan resmi bir açıklama gelmediği sürece bu tür dosyaların indirilmesi sahte olması ihtimaline karşı önerilmiyor. Birçok web sitesinde ptt.gov.tr’nin messenger sayfasından indirilebileceği belirtilse de, messenger.ptt.gov.tr web sitesinde kullanıcıların doğrudan indirebileceği bir uygulama dosyasını bulunmadığı ve yalnızca kurumların kullanılabileceği açıkça belirtilmiş.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz