Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?

0
229

Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?

Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim - Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?

Sosyal Medya Nedir ve Nasıl Kullanılmalı?

Sosyal medya; bireylerin diğer bireylerle aynı ağda bulunmasına, iletişim halinde bulunmasına ve birbirlerini takip etmesini kapsar.

Sosyal medyada birçok ağ mevcuttur. Bunların birkaçı şöyle sıralanabilir; Facebook, Twitter, Instagram, Youtube…

Çoğu sosyal medya hesapların takipçi özelliği vardır. Hesap oluşturan kullanıcılar, arkadaş çevresine göre takipleşme yapar. Böylelikle, sosyal medya içerisinde istediği şekilde ve alanda çevresi olur. Kullanıcının ‘Takipçileri’ ve ‘Takip Ettikleri’ diye ayrılan iki alanı vardır.

Facebook gibi arkadaşlık sitelerinde, takipçi özelliği olmazken, istek gönderilen kişiyi sadece arkadaş listesine ekleyebilirsin.

Twitter ve Instagram gibi sitelerde ise, takipçi bazlı sitelerdir.

Sosyal Medyada Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?

Aktif bir şekilde sosyal medya kullanıyor iseniz, başlıca olan uygulamaları biliyorsunuzdur. Çoğu sosyal ağlar hem mobil olarak hem de bilgisayar ortamında rahat bir kullanım sağlıyor. Sosyal medya kullananların çoğu hesaplarında takipçi sayılarını gizlemek istiyorken kimi de takipçi sayılarının artmasını istiyor. Takipçi sayısını gizlemek isteyen kullanıcıların hangi sosyal ağı kullandığına bağlı olarak takipçi sayılarını gizleyebilirler.

Facebook’ta, istediğiniz insanlar arkadaş listesine girerek sizinle arkadaş olabiliyorken arkadaş olmasını istemediğiniz insanlar sizi takipte kalıyor. Facebook’ta takip edenleri gizlemek için;

-Facebook profil sayfanıza gidin ve isminizin altında yer alan çubuktan ‘Arkadaşlar‘a tıklayın.

-Burada sağ kısımda yer alan kalem ikonuna basın.

-Açılan küçük kutucukta bulunan Gizliliği Düzenle butonuna basın.

-Beliren pencerenin en alt kısmındaki Takipçiler yazısının sağ kısmındaki açılır menünden Sadece Ben yaparak gizleyebilirsiniz.

Tüm bunları yaptıktan sonra takipçi sayınız gizlenir.

Instagram ve Twitter gibi sitelerde sadece hesabınızı gizleyerek takipçilerinizin kimler olduğunu diğerler kullanıcıların görmemesini sağlayabilirsiniz. Bu adımı izlediğinizde sadece sizi takip eden insanlar sizin takipçilerinizi görebilir. Maalesef herkese takipçilerinizi veya takipçi sayınızı gizleyemezsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz