Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak

0
188

Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak Günümüzde neredeyse bütün gençlerin kullandığı sosyal medya, ünlü kişileri takip etmek, insanlara bilgi vermek ya da deneyimlerini diğer insanlarla paylaşmak için kullanılan bir platformdur. Genellikle, gençlerin kullanmayı tercih ettiği ve günümüzde de popüler olup hızlıca yayılan bu üç uygulama Twitter, Facebook ve Instagram’dır.

Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak

Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak - Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak
Sosyal Medya Üzerinden Takipçi Kazanmak

Sosyal Medya Kullanım Amacı

Sosyal medya kullanıcıları ikiye ayrılmaktadır: Takipçi kazanmak isteyenler ve İnsanların ne yaptığını görmek isteyip, takipçi kazanmayı önemsemeyen insanlardır. Bu insanların genel amacı sosyal medya platformlardan bir şeyler öğrenmek olsa da iki türlü kullanıcıyı derinden incelediğimizde bu durum farklılaşır.

Takipçi Kazanmak Neden Önemlidir?

Beğenilme arzusuyla hareket eden ve yapılan işin takdir edilip, herkes tarafından beğenilmesini önemseyen kişiler için bu çok önemli bir kriterdir. Ergenlik çağında ortaya çıkan, ileri yaşlara kadar devam etmekte hatta birçok insanda psikolojik bir sorun haline gelen bu durum genelde kadınlarda gözlense de erkeklerin de bir kısmı bu durumdan çok etkilenmektedir. Bu insanlar genellikle sosyal medyada kendi tasarladıkları markalarıyla reklam yapan ya da farklı fotoğraflar çekip insanların ilgilerini çekmek isterler. Hatta bunun için, bazı markalarla ücretli anlaşmalar yapıp daha önce hiç denemediği bir ürünü herkese överek bilinçli bir kullanıcı olmayı hedeflerler.

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, bu reklamlara imkân sağlamaktadır. Diğer yandan komedi türünde videolar çekip bunları Instagram’da paylaşan, yaptığı değişik makyajlarla ya da giydiği kıyafetlerle gündeme gelen bazı Instagram kullanıcıları ünlü olmuş ve birçok reklam dizi hatta filmlerde rol almıştır. Bunları sağlayan şüphesiz ki takipçi sayısı ve izlenme sayısının oranlarıdır. Çünkü yapımcılar ve yönetmenler halk tarafından beğenilen kişilerin başarılı olacağını ve yapılan dizi ya da filmin tutacağını düşünürler. Sosyal medya aracılığıyla ünlü olup şuan bu sayede çok iyi yerlere gelen birçok örnek insan vardır.

Takipçi Kazanmayı Önemsemeyen İnsanlar

Sosyal medyayla işinden dolayı insanlara bilgi vermek, deneyimlerini anlatmak ya da gittikleri bir ülkede keşfettikleri yerleri, lezzetleri takipçileriyle paylaşan insanların, takipçi kazanmak gibi bir dertleri yoktur ki bu insanlar genelde zengin ve belli bir noktaya gelmiş birçok insanın tanıdığı kişiler olduğu için çok beğenilmek ya da az beğenilmek onlar için önemli değildir.

Ergenlik Çağındaki Çocuklar İçin Sosyal Medya

Ek olarak özellikle ergenlerin takip kazanmak için kullandığı birçok uygulama ve yorumlar atarak kendilerini popüler gibi göstermek 5.000-10.000 takipçilerinin olmaları onlara büyük bir başarı gibi gözükse ve yaşlarından dolayı başlarda normal gelse de ileri yaşamları için ” Beğenilme arzusu” dediğimiz olayla karşılaşmaları olasıdır. Ebeveynler, rehber öğretmenleri ve psikologlar bu duruma dikkat etmeli ve gereken tedbiri almalıdırlar.

Birçok insanın zamanını iyi ya da kötü yönde harcayan bu uygulamalar günümüzde hızla ilerleyip yayıldığı için kullanıcılar takipçi kazanmak ya da kazanamamak gibi bu kriteri önemseyip büyük bir sorun haline getirmemelidir. Önemli olan farklı bakış açılarını görmek ve hayatlarına yeni şeyler katıp kendilerini geliştirmektir.

“Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?” Başlıklı Makaleyi Okuyabilirsiniz.

Takipçi Sayımı Nasıl Gizlerim?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz