İnstagramdan Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

0
213

İnstagramdan Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

nstagramdan Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir - İnstagramdan Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?
İnstagramdan Video Ve Fotoğraf Nasıl İndirilir?

Instagram, yaklaşık 1 milyar kişi tarafından kullanılan resim, video ve hikaye paylaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde takipçilere ya da takip edilenlere direkt mesaj göndermenin yanı sıra, paylaşılan gönderilerin altında beğeni, yorum yapma gibi seçenekler de bulunuyor. Paylaşılan her hikaye Ana sayfada 24 saat süresince görüntülenir. Aynı zamanda canlı yayın yapıldığında o an yayına katılamayan takipçiler daha sonra 24 saat içinde o yayını tekrar izleyebilir. Her geçen gün artan kullanıcıları sayesinde uygulamaya yeni güncellemeler yapan Instagram ekibi şu ana kadar uygulamaya birçok yüz efekti ve video efekti yükledi. Bunlardan bir tanesi de en çok kullanılan “Boomerang” efektidir ve bunun gibi daha birçok efekt her geçen gün uygulamaya eklenmeye devam ediyor.

“Insta Download” uygulaması

Instagram’da video veya fotoğrafları indirmek için bir seçenek yok fakat gönderinin paylaşım URL’sini kopyalamak mümkün. Bunun için öncelikle, indirmek istenilen medya açılır ve üst taraftaki üç noktaya basılarak URL / link kopyalanır. URL kopyalandıktan sonra Play Store’dan Insta Download – Video & Photo uygulaması indirilir. Kopyalanan URL uygulamadaki link bölümüne gelinerek yapıştırılır. Daha sonra Check URL butonuna basılır ve yüklenen link uygulama tarafından kontrol edildikten sonra çıkan pencereden Download butonuna basılır. Ardından linki kopyalanan video veya fotoğraf indirilmeye başlanacaktır.

“Dinsta” sitesi

Instagram’da video veya fotoğraf indirmenin bir diğer kolay yolu ise Dinsta ismi verilen siteye girmektir. Bunun için öncelikle, Instagram’a girilerek indirmek istenilen medya açılır ve linki kopyalanır. Ardından “www.dinsta.com” adresi tarayıcıya yazılarak devamına bu link yapıştırılır ve daha sonra enter tuşuna basılır. Son olarak da çıkan sayfada Download butonuna basıldığında medya indirilecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz