İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

0
82

İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır? Kullandığınız İnstagram hesabının güvenliği önemli. Peki, İnstagram hesap güvenliği nasıl sağlanır? Aşağıda yöntemler verilmiştir.

İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Instagram guvenligi nasil saglanir - İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?
İnstagram Hesap Güvenliği Nasıl Sağlanır?

İnstagram Hesap Güvenliğinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Sorulan İnstagram hesap güvenliği nasıl sağlanır sorusuna verilen yanıt sayesinde, hesabınızın güvende olduğuna emin olacaksınız. Direkt olarak yapmanız gerekenler – dikkat etmeniz gerekenler verilmiştir. Kontrollerinizi yaparak, aktif olarak kullandığınız hesabın güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Şifre Belirleme

İlk olarak sosyal hesabınızı açarken güvenliği sağlamak açısından sizden şifre belirlemeniz istenir. Bunun için dikkat etmeniz gereken ise şifreyi kimseyle paylaşmamak ve hesabınızı herhangi bir bilgisayarda açarak, şifreyi kaydetmemek. Tamamen sizin elinizde olan bu güvenlik, dikkat etmeniz durumunda hesabınızın güvende kalmasını sağlamak açısından yeterli olabilir.

Şifre belirleme konusunda ise;

Şifrenizin hem harflerden hem de sayılarda oluşması
Büyük küçük harf seçiminin olması
Şifrenizin kolay bulunabilir olmaması gibi kriterler üzerinden belirlenmesi önemlidir.

Yukarıda verilen koşullara göre hareket etmeniz durumunda,şifre konusunda gerekli olan özeni göstermiş olacaksınız. Güvenli bir hesap için gerekeni şifreniz üzerinden yapmanız yeterli olacaktır.

İnstagram Hesabı Gizli – Açık Özelliği

Güvenli bir instagram hesabı için herkesin gönderilerinizi, storylerinizi görmemesi önemlidir. Bunun için yapmanız gereken ise açmış olduğunuz instagram hesabının gizli olmasıdır. Bunun için ayarlar sekmesinden hesabı gizli butonunu aktif hale getirmeniz gerekiyor.Bu durumda sizi takip etmeyen kullanıcıların hesabınızı görmesinin önüne geçebiliyorsunuz.

Gizli hesaplar;

Gizli olan hesaplarda yapmış olduğumuz #’ler yayınlanmıyor. Sadece açık hesaplarda direkt olarak görünüyor.Bunun için hesabınızın gizli olması durumunda rahat şekilde hastaglari kullanabilirsiniz. Sizin seçiminize kalmıştır.

Gizli hesaplarda paylaşılan her gönderi ve storyler sizin hesabınızı arama motoruna yazıp açan her kullanıcı tarafından görülür. Bunun dışında instagram hesabı gizli olması güvenliğinizi kullanıcıların gönderileri görmesi dışında da sağlayacaktır. Takip etmeyen kullanıcıları açık hesap olması durumunda engellemediğiniz takdirde engel koyamazsınız. Açık hesap üzerinden görünür olursunuz. Gizli hesap ile hesabınızın bu şekilde güvenliğini de sağlamış olacaksınız.

Gizli hesap nasıl yapılır;

Hesabınızın ayarlar kısmından gizlilik butonuna tıklayın. Açılan sayfada hesabı gizle şeklinde sunulan açıklamanın yanında buton olacak. Butonu aktif hale getirmeniz durumunda hesabınızı sadece sizin takipçilerinizin görmesini sağlayacaksınız.

Bu şekilde bir ayarın ardından kimlerin sizi takip etmesini isterseniz onları kabul edersiniz. Takipçileriniz konusunda seçici davranacaksanız direkt olarak gizleme özelliği üzerinden hareket edin. Bu şekilde çok daha güvenli şekilde takipçilerinizi kontrol etme şansınız olacaktır.

İnstagram Güvenlik Ayarları

İnstagram güvenlik ayarlarına giriş yaparak, diğer güvenlik özelliklerini de inceleyebilirsiniz. İnstagram güvenliği için sunulan ayarlar üzerinden hesabınızın güvenliğini kontrol edebilirsiniz. Hem storyler için hem de gönderiler için güvenlik ayarlarının farklı şekilde yapılması mümkün olacaktır. Tamamen sizin belirlemiş olduğunuz ayarlar üzerinden sosyal hesabınızı kullanmanız mümkün olacaktır.

Takipçilerde story gizleme;

Sizin talep etmeniz durumunda,yapmış olduğunuz ayarlar üzerinden sizi takip eden kişilerin dahi hikayelerinizi görmesini engelleyebilirsiniz. Bunun için ayarlar sekmesi üzerinden direkt olarak hesaplar üzerinden ayarlama yapabilirsiniz. Giriş işleminizden sonra dilerseniz storyleri gizleyebilirsiniz.

İnstagram hesabı engelleme;

Güvenliğiniz için istediğiniz hesabı engelleme fırsatı veriliyor. Rahatsızlık veren bir hesap olması durumunda direkt olarak engelleme yapabilirsiniz. Bu durumda o hesap üzerinden hesabınızın incelenmesi söz konusu olmayacaktır. Engellediğiniz kişileri ayrıca incelemeniz ayarlar sekmesinden mümkün olur.

Spam;

Uygunsuz gördüğünüz hesaplar için spam atabilirsiniz. Sizi taklit eden ya da farklı bir şikayetinizin olduğu hesabı şikayet edebilirsiniz. İnstagram güvenliği nasıl sağlanır sorusunun yanıtına göre hareket etmeniz mümkündür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz