Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

0
204

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram Hesabı Nasıl Silinir - Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

İnstagram hesap kaldırma tamamen silme işlemi nasıl yapılır, adım adım anlatalım. Sosyal medyanın gelişimi ile çevremizdekiler le birlikte sosyal ağda birlikte olabilmek için birçok sosyal medya hesabı sahibi oluyoruz. Ama genel olarak hesaptan ya da sosyal medyadan memnuniyetsiz kalan sosyal medya kullanıcıları hesaplarını silmek istiyor.

Peki, fotoğraf paylaşma içerikli en geniş kapsamlı sosyal medya ağı olan instagram tamamen hesap silme işlemini kalıcı olarak nasıl yapacağız?

İnstagramda Hesabı Silmenin İşlemleri

Sosyal medyada ki instagram hesabınızı tamamen kalıcı olarak kaldırmadan önce paylaşımını yaptığınız fotoğraflarınızı yedeklemek isteyebilirsiniz. Peki, ilk olarak aşağıda ki bağlantıya gitmeniz gerekiyor. https://instagram.com/accounts/remove/request/ bu bağlantıya tıkladıktan sonra gelen sayfa da öncelikle, eğer oturumunuz açık değilse oturumunuzu aktif hale getirin. Daha sonrasında tekrar yukarıda ki bağlantıya tıklayın.

Hesabı Kalıcı Silme

Üçüncü aşama olarak, instagram hesabınızı silme nedeniniz diye bir soru sorulacaktır “Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle” yazan kısımdan instagram hesabınızı neden silmek istediğinizi seçmeniz gerekmektedir.

Hesabınızı tamamen kalıcı olarak silme sebebinizi seçtikten sonra hesabınızı sileceğiz asıl kısım açılacak. Bu kısımda ilk olarak şifrenizi boş olan kutucuk kısmına yazmanız, ardından kırmızı renkli olan hesabımı kalıcı olarak kapat sekmesini seçmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra instagram hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Yalnız aklınızdan çıkarmamanız gereken bir husus var ki, kaldırdığınız hesabın kullanıcı adını tekrardan kullanmanız mümkün olmayacak.

En azından İnstagram kullanıcı işlem politikasında bir değişikliğe gitmediği sürece eski kullanıcı adınızı kullanamayacaksınız. Bunun yanı sıra hesabınızı silmeden önce mutlaka fotoğraflarınızı yedekleme işlemini yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ayrıca hesabınızı tamamen silme yerine hesabı dondurma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir süre sonra kararınız değiştiği takdirde, tekrar hesabınıza giriş yapabilir ve hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz