Facebookta Telefon Doğrulaması Nasıl Yapılır?

0
202

Facebookta Telefon Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Facebookta Telefon Doğrulaması Nasıl Yapılır - Facebookta Telefon Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Çağımızın en çok kullanılan sosyal medya mecralarından biri de uzun yıllardır kullanımda olan facebooktur. Milyonlarca kullanıcısı olan facebook popülerliğini hiçbir şekilde kaybetmiyor ve bünyesine kattıklarıyla gelişmesini sürdürmeye devam ediyor. Bizlerde hız kesmeden paylaşımlarımızı yapmaya devam ediyoruz hal böyle olunca da sosyal medya hesaplarımız bazı kötü niyetli insanların ilgisini çekerek ele geçirilmeye çalışılabilir. Dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de hesaplarımızı güvenlik altında tutabilmektir.

 Sosyal Medya Hesaplarımızı Güvende Tutma Yolları,

Eski sevgililer, kıskanç arkadaşlar ya da daha kötüsü kötü emelleri olan hackerler sosyal medya hesaplarımızı çalma potansiyeli yüksek olan kitleyi oluşturuyor. Bu durumun önüne geçebilmek için öncelikle çok güçlü bir şifre edinmeliyiz. İçerisinde büyük ve küçük harfler sayı ve semboller olan şifreler her zaman daha güçlü şifrelerdir. Ayrıca şifre koyarken herkes tarafından rahatlıkla bilinecek doğum tarihi, tuttuğumuz takım ve kuruluş seneleri gibi bilgileri şifrelerimizin içinde bulundurmamaya dikkat etmeliyiz. Bunu dışında en çok kullanılan sosyal medya mecrası olan facebook kullanıcılarına güvenliklerini arttırabilmeleri için telefon doğrulama seçeneğini de sunuyor.

Facebook Telefon Doğrulama,

Facebook hesabımıza giriş yaparken kullanıcı adınız ve şifreniz dışında sizden telefonunuza gelen kodu da girmenizin istenmesiyle hesabınızı korumak adına fazladan bir kilit daha takmış sayılıyorsunuz. Bu sayede hesabınıza erişmek isteyen kişiler şifrenizi kırmış olsalar dahi telefonunuza gelen kodu bilemeyecekleri için hesabınıza giriş yapamayacaklardır. Peki, telefon doğrulama nasıl aktif edilir bir bakalım.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra güvenlik ayarlarına girerek giriş onayları seçeneğindeki bilinmeyen tarayıcılardan hesabıma erişmek için güvenlik kodu istensin kutucuğuna tik koymanız yeterli olacaktır. Bu şekilde telefon doğrulama aktifleşmiş olur ve kişisel telefonunuz ve bilgisayarınız dışında tanınmayan bir cihazdan giriş yapıldığında telefonunuza kod gelmesini sağlamış olacaksınız.

AMAN DİKKAT: İnternet kafe ya da başka bir kişinin cihazınızdan kod girerek giriş yaptığınızda cihazı tanınan cihazlara eklerseniz bir daha ki girişte o cihazda kod olmadan giriş yapılabilir. Eğer böyle bir hata yaparsanız yine güvenlik ayarları tanınan cihazlar kısmından istediğiniz cihazı kaldırabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz