Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

0
233

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır.fw  - Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Canlı Yayın

  Sosyal medya iletişim ihtiyacı karşılamak, kendini ifade etmek maksadıyla sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak hayatımızın başköşesinde yerini aldı. Facebook arkadaş, dost ve tanıdıklarla ilgili haberleşme platformu olmasının yanı sıra son yapılan eklentilerle anlık paylaşımlar yapılabilmektedir. Bu paylaşımları genelde ön ve arka kamerası olan mobil telefonlar aracılığıyla yapılmaktadır.

Gereklilikler

Haliyle dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle canlı yayın yapılacak ortamda bu hususun yasaklandığına dair uyarı (sinema, tiyatro vb.) bulunmamalı, canlı yayında görüntüsünü ileteceğimiz insanların rızaları alınmalı, hareket halindeki araç gibi tehlikeli bir durum oluşturacak ortamda canlı yayın yapılmamalıdır. Kaliteli bir canlı yayın için önceden akış planlaması yapılmalı, sonradan paylaşmak istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınmamalıdır. Son olarak canlı yayını ileteceğimiz kitle belirlenmelidir. Bu hususlara dikkat edildikten sonra paylaşılmak istenen asıl temayı ortaya çıkaracak şekilde Facebook canlı yayın ikonuna tıklanmalı anlamsız görüntüler yerine kısaca bu canlı yayın niçin paylaşılıyor, neyi amaçlıyor gibi konularda bilgi verilmelidir.

Takip edilen bazı canlı yayınlarda canlı yayının niçin paylaşıldığı bilinemediği için takipçi tarafından nasıl tepki verileceği de bilinememektedir. Bu yayınlara gösterilen tepkiler bazen utanılacak, komik duruma düşülmesine sebep olabilmektedir. İyi seçilmiş bir mekanda, planlanmış, teması ortaya çıkarılmış bir canlı yayın istenen duygu arkadaş grubuna aktarılabileceğinden çok takip edilecektir. Daha sonra yapılacak canlı yayınlarda git gide artan takipçi sayısına ulaşacağından kişinin popülaritesi artacaktır.

İstenen duygu hedef kitleye ulaşacağından beklenen geri bildirimde beklentiyi karşılayacaktır. İletişim kanalların pek çoğunda çift taraflı bilgi akışı olduğundan belirlenen konunun dışına çıkılabilmekte böylelikle iletişim çatışması nedeniyle istenen sonuç elde edilememektedir. Fakat teması ortaya çıkarılmış, hedef kitlesi iyi belirlenmiş, bir canlı yayın hedef kitlede beklenen sonucu ulaşmayı sağlayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz