En Çok Hangi Sitelere Giriliyor?

0
284

En Çok Hangi Sitelere Giriliyor?

En Çok Hangi Sitelere Giriliyor - En Çok Hangi Sitelere Giriliyor?

 İnternetin kullanımının yaygınlaşması ile birçok site insan hayatına girmiş durumdadır. Bu siteler ücretsiz olarak akıllı cep telefonlarına indirildiği için kolaylıkla herkesin yanında hemen ulaşılabilen sitelerdir. Bu siteler de günlük hayatında fotoğraf, video ve yorumlar ile sosyal medya kullanımını sağlamaktadır.

 Twıtter

Twitter sitesi günlük siyasi ve sosyal hayatta ki gündemleri yakından takip edilebilecek, ülke ve dünya gündemine Trend Topik uygulaması ile haberdar olunabilen kitlesel bir teyakkuz oluşturulabilmek adına çok önemli bir sitedir. En ücrada köşede kurulmuş bir cümle bile bu sitede ki olumlu ya da olumsuz bir reaksiyonla tüm ülke ve dünya da yankı uyandırabilmektedir. Bununla beraber birçok tanınmış kişi bu siteyi günlük hayatında kullandığı için onlarla etkileşim haline girmek mümkündür.

Facebook

Sosyal mecranın en çok kullanıcısına sahip kimlik rol modelinde bir sitedir. Gerçek ismin ve soy isminin hiç çekinmeden güvenilir bir şekilde yazıldığı, bunun sonuncunda uzun yıllardır görüşülmeyen arkadaşlara ulaşılabildiği ender sitelerden birisidir. Bu sitede fotoğraf, video ve düşünceler paylaşılarak, listede ki arkadaşların bunların görmesi, beğenmesi ve yorum yapılması sağlanabilir. Facebook yediden yetmiş yediye herkesin kolaylıkla kullanabildiği mesajlaşabildiği ve görüntülü konuşma yapılabildiği bir sitedir.

Youtube

Youtube ise bir video kanalıdır. Her kişinin kolaylıkla kendi kanalını kurabileceği, kendi videolarını çekebileceği ve canlı yayın yapabileceği sosyal bir platformdur. Bununla beraber isteyen her kişi bu siteye girip milyarlarca dolayında bulunan şarkı, müzik, video ve film izleyebilmektedir.

Google

En çok ziyaretçi sayfasına sahip site Google’dır. Google bir arama motorudur. İnternette aranılmak istenilen siteye ulaşmak için Google kullanılmaktadır. Özellikle hangi siteye girilmek istenildiği bilinmiyorsa ana kelimeler arama motoruna yazılıp o siteye kolaylıkla ulaşılabilr. Arama motoru görevi gören başka siteler olsa da zirve de Google bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz