2017-2018 İnternet Fenomeni Kimdir?

0
312

2017-2018 İnternet Fenomeni Kimdir?

   Sosyal medyanın yaygın kullanımıyla birlikte, internet aleminin aramıza kazandırdığı yeni yüzlerin sayısı giderek artıyor. Kimi çektiği Youtube videolarıyla, kimi attığı Snapler ve ilginç paylaşımlarıyla bir şekilde hayatlarımızda yer ediniyorlar. Kimilerinin ünü uzun soluklu olmasa da, kimileri kazandıkları ünün yanına hatırı sayılır paralar da katıyor.

2017 2018 İnternet Fenomeni Kimdir - 2017-2018 İnternet Fenomeni Kimdir?

 2017-2018 Yılının İnternet Fenomeni

Fenomen olarak nitelendireceğimiz kişinin takipçi sayısı, izlenme sayısı, kazandığı para, hatta yayımladığı reklamlar oldukça önemli. Ayrıca internet aleminde adının ne kadar geçtiği de bir değerlendirme şekli. Bu kriterleri göz önünde bulundurduğumuzda karşımıza çıkan isim Kerimcan Durmaz oluyor.

Kerimcan Durmaz

Onu diğer internet fenomenlerinden farklı kılan en önemli özelliği cinsel yönelimi. Cinsel yönelimini saklamayıp, kimliğinden çekinmiyor. Bu özelliğini yaptığı paylaşımlar ile avantaja çevirdi ve dikkatleri çekti.

Durmaz’ın Çıktığı Gece Kulüpleri Tıklım Tıklım Oluyor

Her kesimin nabzına göre şerbet vermeyi biliyor. Yeri geldiğinde aldığı çantaları paylaşırken, yeri geldiğinde tesettürlü ablasıyla paylaşımını sıralıyor. Verdiği konserlerin ve çıktığı gece kulüplerinin sayısı ünlü şarkıcılarınkiyle eş değer nitelikte. Kendisi artık magazin programlarında ultra lüks evini ekran başındakilere gezdirmekte. Aynı zamanda kendi adını taşıyan bir kozmetik markası oluşturdu. Kendi rujlarını talep edenlerle buluşturuyor ve rujlara taleplerin sayısı hiçte az değil. Yani Kerimcan Durmaz’ın fenomenliği internet sınırını çoktan aşmış durumda. Kendisi karşımıza sadece fenomen olarak değil, girişimci, DJ gibi pek çok sıfatla çıkıyor.

Kerimcan Durmaz Kimdir?

Kerimcan Durmaz Kimdir - 2017-2018 İnternet Fenomeni Kimdir?

Kerimcan Durmaz (d. 2 Kasım 1994; Sarıyer, İstanbul), Türk DJ, makyör ve sosyal medya fenomeni. 2015’ten itibaren Periscope ve Snapchat’te yaptığı paylaşımlarla Türkiye’de ün kazanarak bir internet ünlüsü hâline geldi.

Hayatı

Kerimcan Durmaz, 2 Kasım 1994’te İstanbul’un Yeniköy semtinde doğdu. Annesi ev hanımı, babası restoran işletmecisidir. İki ablası vardır. Liseyi bitirdikten sonra Bakü’ye gitti ve makyör olarak çalıştı. 2015’ten itibaren Periscope’a ve Snapchat’e yüklediği videolar ile sosyal medyaya adım attı. Daha sonra İstanbul’a döndü ve DJ olarak çalışmaya başladı. Çekimleri Aralık 2016’da başlayacak bir sinema filminde başrolde yer almak üzere teklif aldı. 2016-17 yayın döneminde TV8’de ekrana gelen İşte Benim Stilim yarışmasının yedinci sezonunda jüri üyeliği yapmaya başladı. 30 Kasım 2016’da Samsun’da sahne aldığı bir mekânda LGBT’lere yönelik şiddete uğradı ve yaralandı.Durmaz, bazı köşe yazarları tarafından yalnızca cinsel yönelimi nedeniyle ünlü olduğu ve eşcinselliği “tek tipleştirdiği” gerekçesiyle eleştirilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz