Zayıf Bebekler Nasıl Kilo Aldırılır?

0
327

Zayıf Bebekler Nasıl Kilo Aldırılır?

Yetişkin insanlarda olduğu gibi bebeklerde de ideal kilo kavramı çok önemlidir. Boyuna göre, düşük bir ağırlığa sahip olan bebeklerin kilo alımı sağlanmalıdır. Aksi durumda zayıflık, bebeğin sağlığını tehdit edebilir. Bunun nedeni ise kilosunun diğer bebeklere göre düşük olması, bebeği çeşitli hastalıklara karşı dirençsiz bir hale getirecektir. Bu bakımdan ebeveynler tarafından tedbir alınmalı, bebeğe özel besin değeri yüksek çeşitli yemek tarifi uygulanmalıdır.

Zayıf Bebekler Nasıl Kilo Aldırılır - Zayıf Bebekler Nasıl Kilo Aldırılır?

Kilo Alması İçin Bebeğe Hangi Gıdalar Verilmelidir?

Bir bebeğin ideal kiloya sahip olması için, anne sütü çok önemlidir. Ancak anne sütü tek başına yeterli gelmiyorsa alternatif olarak protein içeren inek sütü verilmelidir. Bu süt de besin değeri açısından oldukça zengindir ve bebeğin kilo almasını sağlayacaktır. Paket süt yerine doğal veya günlük süt tercih edilirse daha sağlıklı olacaktır. Süt dışında protein almasını sağlayacak başka gıdalar da kilo alımına yardımcı olacaktır. Eğer bebeğin durumu müsaitse, haşlanmış yumurta tavsiye edilmektedir. Yine bir süt ürünü olan yoğurt da katkısız bir halde ise tavsiyeler arasında yer almaktadır.

Süt ve süt ürünleri ile yumurta dışında, bebeğin vitamin ihtiyacını karşılayacak olan meyveler de bebek için oldukça faydalı olacaktır. Doğal ve sağlıklı bir durumda olan sulu meyve, posa haline getirilerek bebeğe yedirildiğinde bebek ihtiyacı olan vitaminleri almış olacak, bağışıklık sistemi kuvvetlenecek ve ideal kilosuna ulaşacaktır. Eğer bebek bu şekilde tüketmekte zorluk çekiyorsa meyve suyu haline getirilerek verilmelidir.

Bebeğin Kilo Almasını Sağlayacak Karışımlar Nelerdir?

Bazı şeyler faydalıdır ve bazen karışım halinde tüketildiğinde daha etkili sonuç verirler. Örneğin, bebeğe yoğurt ve meyve posası karıştırılarak verilebilir. Bunun için önerilen tarif ise, dört yemek kaşığı yoğurt içine yarım elma ve birkaç tane kayısı posası atılarak oluşturulan karışımdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz