Tüp Bebek Tedavisi Ve Kadın Sağlığı

0
176

Tüp Bebek Tedavisi Ve Kadın Sağlığı

Tüp Bebek Tedavisi

Bir kadının en büyük tutkusu anne olmaktır ve bu uğurda karşılaştığı sorunların üstesinden gelebilmek için, en büyük yardımcısı tıp dünyasındaki gelişmelerdir. Tüp tüp bebek tedavisinin yaş sınırını kadının yumurta rezervi belirlemektedir. Yaş sınırı arttıkça doğurganlık özelliği de kaybolmaktadır. Bunun için profesyonel bir doktor ve hijyen kurallarına uygun bir klinikte kadın sağlığını ön planda tutarak tüp bebek tedavisi uygulanmalıdır.

Erken menopoz riski altında bulunan kadınların daha da dikkatli olmaları ve zaman kaybetmeden bir kadın doğum uzmanından konuyla alakalı yardım almaları gerekir.

Embriyoloji Laboratuvarlarının Önemi

Doğru doktor ve klinik seçiminden sonra vermeniz gereken diğer önemli karar da embriyoloji laboratuvarı seçimidir. Sağlıklı sperm ve yumurta seçimi başarılı, bir mikroenjeksiyon işlemi, doğru takip ve transfer aşaması iyi bir embriyolog tarafından yapılmalıdır.

Embriyoloji laboratuvarında dondurma-çözme ve saklama koşullarının iyi olması şartı ileride başka bir çocuk yapma şansını arttırmaktadır.

Ne Zaman Tüp Bebek Tedavisine Başlanmalıdır

-Kadın sağlığı ve tüp bebek tedavisinin başarılı seviyesini arttırmak zamanında doğru adım atmayı gerektirir.

-Bir yıl süresince korunmadığı halde çocuk sahibi olamayan çiftlerin iyi bir kadın doğum uzmanı ve üroloji uzmanı tarafından muayene edilmeleri, sorunun kaynağı hakkında en sağlıklı bilgiyi verir.

-Kadının yaşı 35 in altında ise çiftin özgeçmişleri ile birlikte aile öyküleri ile ilgili bir araştırma yapılır.

-Erkeğin de sperm kalitesini ve hareketliliğini bakılarak sorunun tek taraflı mı yoksa çift taraflı mı olduğuna karar verilerek tüp bebek tedavisine başlanır.

Günümüzde tüp bebek tedavi yöntemleri ve uygulamaları hızla gelişmektedir. Yapılan her başarılı transfer anne ve babalarının yüzünü güldürmektedir. Tüp bebek tedavisinde başarı oranının yükselmesi demek, kısırlığa çare bulunduğunun en güzel kanıtıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 1 =