Tatilde Nasıl Bronzlaşılır?

0
231

Tatilde Nasıl Bronzlaşılır?

Tatilde Nasıl Bronzlaşılır - Tatilde Nasıl Bronzlaşılır?

Her insan hayatının belli dönemlerinde tatile ihtiyaç duyar. Yoğun ve stresli çalışmanın getirisi olarak karamsarlık insan bünyesini etkileyebilir. Bu nedenle insanların tatil yapması ve tatil boyunca olumsuz düşünceleri geride bırakması gerekir.

Tatilde yapılması gereken birçok güzellik yöntemi mevcuttur. Tatilde de olunsa bakım ihmal edilmemeli ve güneşin tadı çıkarılmalıdır. Bu nedenle tatilde bronzlaşmak çok önemlidir. Tatilde bronzlaşmanın birçok farklı yöntemi ve kolay yolu bulunmaktadır. Doğal yöntemler olabileceği gibi diğer farklı yöntemler de vardır.

 Güneş Kremi İle Bronzlaşma

Güneşin tadını çıkarırken bir yandan da bronzlaşmak keyiflidir. Güneş koruma oranı çok yüksek olmayan ama cildin nüfuz edebileceği zararlı UV ışınlarından koruyan güneş kremleri işle kolayca bronzlaşılabilir. Güneş kremlerinin SPF oranları değişkenlik gösterir ve cilt tipine uygun olanların kullanılması gerekir. Yüz ve vücut için ayrı ayrı güneş kremi kullanımı söz konusu olabilir.

 Güneş Sütü ve Yağı İle Bronzlaşma

Güneş kremine göre daha farklı yapıda ürünlerle bronzlaşmak da gerçekleştirilebilir. Cilt tipine uygun olarak seçilen güneş sütü veya güneş yağlarıyla bronzlaşılabilir. Güneş sütleri veya güneş yağları içerisindeki vitamin ve minerallere özellikle dikkat edilmelidir. Güneşin zararlı ışınlarından koruyan bir etkiye sahip bu ürünler ile cilt sağlıklı şekilde bronzlaşır.

 Bronzlaştırıcı Krem İle Bronzlaşma

Bronzlaşma amacına hizmet eden ürünlerdir. Sürülüp bekletildikten belli bir süre sonra güneş altına çıkarak güneşlenme tavsiye edilir. İçinde bulunan bileşenler sayesinde güneşten gelen ışınları zararlı olmayacak şekilde cilde çeker. Yapay bir bronzlaşma çeşididir.

 Doğal Yöntemler İle Bronzlaşma

Yapay ürünleri kullanmak istemeyen kadın ve erkekler için evde yapılabilen bronzlaştırıcı ürünler tercih sebebi olmaktadır. Evde bulunana basit malzemelerle kolay şekilde bronzlaştırıcı kremler üretilebilir. Havuç en çok kullanılan bronzlaştırıcı üründür. SPF içeren günlük nemlendiriciye havuç suyu ve püresi katılarak doğal bir krem elde edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz