Sporcu Ve İlaç İlişkileri Doping Nedir?

0
203

Sporcu Ve İlaç İlişkileri Doping Nedir?

İnsanlar, güçlerini ve verimliliklerini arttırmak için tarih boyunca spor faaliyetlerine yönelirken, güçlerini daha yüksek sınırlara getirmek için bazen çeşitli kimyasal maddelerin yardımına başvurmuşlardır.

Geçmişte, tarihte bazı çimler ve içme suyu kaynayan doğal arayışlar, masumiyetin, tıptaki ilerlemenin ve spor karşılaşmalarının uluslararası bir savaş alanına dönüşmesiyle birlikte dünya sporunun kanayan bir organı haline geldi.

 Doping nedir?

Besinsel olmayan bir madde veya bir grup nesne, bilerek ve isteyerek sporcunun fiziksel ve zihinsel verimliliğini yapay olarak yükseltmek için alınır. Buna ek olarak, vücudun içindeki doğal maddelerin medikal adaptasyonu, sporcunun fiziksel ve psikolojik durumunu düzeltmeden, doping olarak da kabul edilir.

Gerçekten çok üzücü, insan sağlığı için aranan materyallerin birçoğunun, spor alanında, sağlıklı yaşam ve spor felsefesinin kurallarına aykırı bir şekilde kullanıldığı üzücü.

Sporcuların performanslarını arttırma arzusu güçlü bir arzudur ve sportif başarı, ekonomik ve sosyal getiriler, arzunun ahlaki kuralları ve sağlık kurallarıdır.

Belirli bir durumda sporu ve ışığı aydınlatmanın en iyi yolunun, bu konuyla ilgili tüm konularda netlik ve gerçeği ifade etmek olduğuna inanıyoruz. “Kardeş leylek getirdi” zaten bitti. Bilerek ayrılmak ayrı bir hatadır.

Bu nedenle, sporcu doping konusunda bilgilendirilmelidir ve bu uyuşturucuların zararlarını iyi bilerek bu bilinçle kendinden uzak durmalıdır. Örneğin, vücut geliştirme sporları tüm sporların temelini oluşturur. Çünkü tüm sporcular, spor faaliyetlerini, direnç eğitimini, yarışmaları, gücü, hızı, gücü, becerileri ve performansı harekete geçirerek vücutlarını geliştirmek istiyorlar. Egzersiz ve beslenme, büyüyen atletler için önemlidir. Vücut geliştirme sporunun daima merak uyandıran bir sporcu olması gerçeğidir. Bazıları aynı noktada kalıyor, ancak bazıları diğer sporlara gidiyor.

Ancak, her ne olursa olsun, sporu izleyen herkesi ve her genci kendi performanslarının doğal yollarla yükselişine dikkat etmeli ve bu temel bilgi ile büyümeli, her neyse, uyuşturucu spor yaşamlarına sokmamalıdır. Genç sporcuların yetiştirilmesine katılan herkes çok önemli sorumluluk alıyor.

Amacımız, sporcularımıza bu hastalığın zararlarını bildirmek, kullanımını teşvik etmek ya da kullananları kurtarmaktır. Araştırmalarımıza ve araştırmalarımıza göre, birçok spor branşında, materyaller önemli ölçülerde bilinçsizce kullanılmaktadır. Bu tür ilaçların gerçekten hayati ve tehlikeli olduğunu bilmeden, en kısa zamanda gelişme niyetiyle sporcuların bilinmeyen bir maceraya atıldığını bilmek ve bilmemek.

Bu bağlamda, tek sonucumuz, sporcularımızın genel anlamda dopingi tam olarak yerine getirmemesi ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından bu konuda çok hassas davranılması nedeniyle hak vermemektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 9 =