Erkeklerin ve kadınların cilt problemlerinin başında siyah noktalar gelmektedir. Siyah noktaların oluşumu ergenlik yaşlarında başlar ve büyük yaş grubuna kadar devam edebilir. Bu cilt problemini aşmak için yapmanız gereken 3 ana kural vardır. Öncelikle besinlerinizin tüketime dikkat etmeli, cildinizin bakımını yapmalı ve siyah noktaların giderilmesi için maske veya kürler yapılmalıdır.

siyahnokta01 - Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Uzak Durulması Gereken Besinler

Cildinizde siyah noktaların oluşumunu önlemek için tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gereklidir. Yağlı gıdaların tüketimi en aza indirilmelidir. Siyah noktalar nasıl giderilir denildiğinde hamburgerler, patates kızartmaları, yağlı yemekler ve yağ oranı yüksek olan hazır gıdalar siyah nokta oluşumunda bir numaradır. Besinlerinize dikkat ettikten sonra cildinizde siyah nokta oluşumu durdurulacaktır. Tabi ki bunun yanında cildinizin temizliği de çok önemlidir.

Cilt Temizliği

Özellikle kadınların gün içinde kullandıkları aşırı yağlı kapatıcı ve fondötenler ciltte kaldığı her süre zarfında siyah nokta oluşumunu tetikler. Bunun için her gün kozmetik ürün kullanımından sonra cilt öncelikle sabun ve saf su ile yıkanmalı ardından tonik veya nemlendiricilerle cildi dinlendirmeniz gereklidir. Siyah noktalar nasıl giderilir denildiğinde cildinizin gözeneklerinin tıkanmasının sebebi olan siyah noktaları aynı zamanda buhar banyoları ile de halledebilirsiniz. Cildinize uygulayacağınız buharla, gözenekleriniz açılacaktır. Ayrıca cildinize maske veya kürler uygulamanız siyah noktalarınızı temizleyecektir.

siyahnokta02 - Siyah Noktalar Nasıl Giderilir?

Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalar nasıl giderilir sorusuna maske veya kürlerle siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz şeklinde bir cevap verilebilir. Siyah noktalar için maske uygulamasında gerekli olan malzemeleri temin ederek evinizde kolaylıkla bir maske uygulaması yapabilir ve bunu haftada 1 kere yaparak cildinizi temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda siyah noktaların giderilmesi için kürlerde vardır. Bu kürleri düzenli kullandıktan sonra cildinizin yağ oranı dengelenecek ve siyah noktalarınızın oluşumunun önüne geçirilecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here