Sivilceli İnsanlar Uzun Yaşıyor

0
279

Yapılan araştırmada ergenlik çağını sivilceleri geçiren gençlerin sivilcesiz yaşıtlarına göre daha uzun yaşayabilecekleri tespit edildi.

acneprob - Sivilceli İnsanlar Uzun Yaşıyor

Burger King insanlar için antibiyotiksiz yetiştirilen tavuğun daha önemli olduğu açıklamasını yaparak şirketi sağlıkla ilgili ilaç kullanımını bırakan en yeni şirketler haline getirdi.

ciltteki siyah noktalara kesin c3a7c3b6zc3bcm jpg 1600c3971067 - Sivilceli İnsanlar Uzun Yaşıyor

Restaurant Brands İnternational Inc, 2017’de Amerika ve 2018’de Kanada mağazalarında değişimler yapmayı hedeflediğini söyledi. Et ve süt üretiminde insanlardaki enfeksiyonlarla mücadele eden ve invaziv tedavilerde kullanılan (Ameliyat gibi) önemli antibiyotiklerin %70’i et ve süt ürünlerinde kullanılmak üzere satılıyor.

Bilim insanlarında endişe artıyor, halk sağlığı uzmanları, tüketiciler ve hissedarların aşırı kullandıkları bu ilaçlar (Superbug) olarak adlandırılan antibiyotik dirençli bakterilerin yaşamı tehdirt eden insan enfeksiyonlarının artmasına katkı sağlıyor. Restaurant markaları hem insan tıbbında hem de veterinerlikte antibiyotik etkinliğini korumak için bu ilaçların kullanımının azaltılmasına inandıklarını söylüyorlar. şirket daha yorumlara cevap talebinde bulunmadı. Amerikan hastalık koruma ve kontrol merkezleri (the US Center of Disease Control and Prevention) Amerika’da yılda iki milyon insanın ilaca dirençli bakteriler yüzünden hastalandığını ve bunlardan 23 bin tanesinin ölümle sonuçlandığı tahmininde bulunuyor. Sağlık savunucusu grubun yetkilileri onların bir yıldan uzun bir süredir antibiyotik politikası üzerinde çalıştığını söylüyor. Tyson Foods Inc., en büyük Amerika tavuk üreticisi, 2017’de tavuklarda kullanılan ve insan tıbbında önemli olan antibiyotiklerin kullanımını durdurmayı planlıyor. Yum Brands Inc’s KFC, antibiyotik kullanımını kısıtlamak için harekete geçen en önemli tavuk zinciri olarak öne çıkıyor.

Ancak ülkemizde tavukların gelişim sürecinde aşırı ve bilinçsiz antibiyotik kullanımına karşı nasıl bir tedbir alınacağı ise hala bir soru işareti olarak bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz