Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

0
208

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları - Sivilcelerden Kurtulmanın Yolları

Sivilce her yaşta görülen bir rahatsızlıktır. Ergenlik döneminde ki genç kızlarda daha sık görülmektedir. Genellikle yağlı yiyecekler tüketildiğinde ortaya çıkan bu rahatsızlığı yok etmek ne yazık ki kolay değildir. Makyaj malzemesi olan pudra dahi gözenekleri kapatıp sivilce çıkmasına sebep olmaktadır.

Sivilce günlük hayatta maruz kaldığımız stres nedeniyle bile ortaya çıkmaktadır. Pek çok insanın yüzünde çıkan sivilcelere ne yazık ki yanlış tedaviler uygulanmaktadır. Bu nedenle yüzdeki sivilceler zamanla yerini lekelere izlere bırakmaktadır. Doğru tedavi yöntemleri ise ağız yolu ile tedavi yapılabilir kişiye bir ay boyunca antibiyotik verilmektedir. Bu yöntem sivilceleri yüksek oranda azaltıp yok etmektedir. Bunun yanı sıra lazer tedavisi de uygulanmaktadır.

Sivilce hastalığında kullanılan en hızlı bir o kadar da masraflı bir yöntemdir. Adet dönemindeki bir genç kızda çıkan sivilceler günlük hayatta çıkan sivilcelere oranla daha fazla olmaktadır Bu da hormonların hızlı salgılanması ve yağ bezlerinin daha hızlı çalışması ile meydana gelmektedir. Adet sivilceleri ise Aspirin ve maya ile yapılan kürle geçirilmektedir. Daha bunlar gibi pek çok tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

SİVİLCELER NASIL TEDAVİ EDİLİR?

Bazen sivilceler olmadık yerlerde çıkabildiğinden dolayı insanda sinir ve psikoloji bozukluğuna, toplumda alay konusu olunmasına yol açmaktadır. Bu rahatsızlık kişiden kişiye göre değişmektedir. Kimi insanda tek tük görülür iken kimi insanlar ise hastalık haline gelmektedir. Sivilcelerden kurtulma denince akla pek çok yöntem gelmektedir.  Özel sabunlar, yağsız nemlendiriciler, buz kompleksi gibi pek çok yöntemler bulunmaktadır.

BİTKİSEL YOLLARLA SİVİLCELERDEN KURTULMAK

Bitkisel tedavi yöntemlerinde ise çay ağacı yağı, yumurta maskesi, elma sirkesi kürü, papatya kürü, limon kolonyası kürü, Ihlamur kürü gibi birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır.

SİVİLCE TEDAVİSİ SIRASINDA CİLTTEKİ DEĞİŞİKLİKLER

Sivilce ilaçları tedavi sırasında ciltte kuruluğa neden olabilmektedir. Belli bir zamana kadar sivilceleri arttırmaktadır. Zaman geçtikçe reaksiyonlarda ise azalma görülmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz