Sivilce Çıkmasına Engel Olabilmek Artık Mümkün

0
334

Sivilce, özellikle ergenlik çağındaki gençlerin en büyük kabuslarından bir tanesi. Nispeten daha büyük insanlar, yüzlerinde çıkan sivilceleri çok fazla önemsemezler. Ancak ergenlik döneminde, bu konularda hassas olan gençleri psikolojik olarak oldukça etkileyebilir.

sivilce - Sivilce Çıkmasına Engel Olabilmek Artık Mümkün

Sivilceler için çok güçlü ilaçlar satılmakta. Ancak, bu ilaçlar aslında başka amaçlar için üretilirken sivilceleri geçirdikleri de fark edildiği için bu sorunun bir ilacı olarak kullanılmaya başlanan ilaçlar. Bu ilaçlar, çok fazla yan etkileri olduğu için doktor reçetesiyle ve kişinin tüm sorumluluğu aldığına dair bir belge imzalaması karşılığında kullanılabiliyor. Yan etkileri arasında da, insanı intihara kadar götüren çeşitli durumlar mevcut.

Ancak ilaç ve tıbbi olaylara hiç girmeden evinizde kendi başınıza da sivilcileri önlemek için yöntemler mevcut. Her akşam uygulamanız gereken bu yöntemlerden bir tanesi ile birlikte sivilcesiz, güzel bir yüze kavuşmanız mümkün.

Sivilce Çıkması Nasıl Önlenir?

Bu konuda ihtiyacınız olan sadece iki şey var. Bir tanesi hepimizin bildiği bebek pudrası, diğer ise limon kolonyası. Dikkat edilecek konu, sadece limon kolonyasının bu konuda etkili olduğu. Ufak bir çay tabağına iki tatlı kaşığı pudrayı döküp üzerine çamur kıvamına gelecek kadar limon kolonyası dökmemiz gerekiyor. Karışımın çamur kıvamına gelecek şekilde olmasına dikkat ederek kolonyanın oranını kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Bu işlemi uygulamadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta var. Hazırlanan karışımı kesinlikle çıkmış bir sivilce üzerine sürmüyoruz. Bu uygulamayı sadece sivilce çıkacağını hissettiğiniz, görüntüde bir şey olmayan ancak yavaş yavaş acısı başlayan yerler üzerinde deneyince bir sonuç alınabiliyor. Çıkmış bir sivilce üzerinde denemenin bir faydası bulunmuyor.

Sivilcenin çıkacağını düşündüğünüz bölgeye bu karışımı parmağınızla sürüyorsunuz. Ergenlik döneminde olanların, yüzlerinin birkaç yerinde bu ağrıyı hissetmeleri doğal olduğu için hepsinin üzerinde kullanabilirler. Kolonya ve pudra iki zararsız maddedir. Bu sebeple yatmadan önce uygulayacağınız bu tarif sabaha kadar yüzünüzde kalabilir. Yapılan uygulama aslında şudur: Sivilce çıkmaya başladığı andan itibaren o bölgede bulunan gözenekler bu karışımla kapatılarak buranın havayla teması engellenir. Havayla temas edemeyen deriden de sivilce çıkması bu şekilde engellenmiş olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz