Sarımsak Tüketmenin 10 Faydası

0
255

Sarımsak en ünlü ve en doğal antibiyotiktir. Antik dönemde Mısırlılar, Babiller, Yunanlar, Romalılar ve Çinliler tarafından kullanılmıştır. Sarımsağın kokusunu veren bileşiklerdeki yüksek kükürt oranı sayesinde vücudumuza fayda sağlamaktadır. Allisin adı verilen bu bileşik vücudun çeşitli organları üzerinde çeşitli etkiler yapar. Sarımsağın besin değeri oldukça yüksektir.

sarimsak01 - Sarımsak Tüketmenin 10 Faydası

Sarımsak Tüketmek

  1. Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir. Grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların tedavisi ve önlenmesi açısından oldukça önemlidir. Çok sık hasta olan kişilerin gün içinde tükettikleri sarımsak sayesinde virüslerden korunuyorlardır.
  2. Sarımsak içindeki aktif bileşikler sayesinde kan basıncını düzenler. Tansiyonu olan kişiler sarımsak tüketmelidir. Sarımsak kolesterolü dengeleyerek kalp hastalıkları riskini düşürür.
  3. Sarımsak tüketmek sinir sistemi hastalıklarında da oldukça etkilidir. Bunama ve Alzheimer riskini en aza düşürür. Ömrü uzatır.
  4. Sarımsak performans arttırıcıdır. Eski çağlardan beri sporcular tarafından tercih edilmiştir.
  5. Sarımsak östrojen miktarını arttırır. Kemik yapısını güçlendirir. Menopoz dönemine giren kadınlar tüketmelidirler.
  6. Sarımsak tüketmek Gastrit sıvı düzenini sağlayarak sindirimi kolaylaştırır. Karaciğer ve pankreas fonksiyonlarını arttırır.
  7. Cilt bakımı için de kullanılır. Her gün aç karnına tüketilen bir diş sarımsak cildi sıkılaştırır, gençleştirici etkiye sahiptir. Hücrelerin kendini yenilemesini sağlar ve sivilcelerle savaşır.
  8. Sarımsak tüketmek Akciğer rahatsızlıklarına iyi gelir. Bu hastalıkların tedavisinde doğal bir dekonjestan ve antibiyotiktir.
  9. Yaraların iyileşmesini hızlandırır.
  10. Doğal bir kan sulandırıcıdır. Eğer kanınızda pıhtılaşma probleminiz varsa kullanmanız pek de tavsiye edilmez.

sarimsak02 - Sarımsak Tüketmenin 10 Faydası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz