Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

0
290

Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Son yıllarda yiyeceğimizden içeceğimize hatta giydiğimize kadar doğal ürünleri tercih etmeye başladık. Dalga dalga büyüyen organik trendi günümüzde güzellik ve bakım ürünlerine de sıçradı. Cildimize sürdüğümüz ürünler cilt tarafından emilerek, dolaşım sistemimize karışır. Cildimiz her ne kadar bizi dış etkilere karşı koruyor olsa da kimyasal maddelere karşı hassastır. Bu nedenle kimyasal içerikli ürünler, çeşitli rahatsızlıklara yakalanmada rol oynayabilir. Doğal içerikli ürünler tercih etmek, sağlığımız açısından da büyük önem taşımaktadır.

Artık birçok kozmetik markası ürünlerine bitki özleri, aromatik yağlar ve mineraller dahil ediyor. Cilde zarar vermeyen, gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya neden olmayan doğal güzellik ve bakım ürünleri, doğada bulunan bitkilerin ve mineral tuzlarının değişik oranlarda karıştırılmasından elde ediliyor.

Badem yağı deri sağlığının korunmasına da ciddi anlamda katkıda bulunmaktadır. - Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Badem yağı

Badem yağı A, E ve B vitaminleri açısından zengindir. Cildi korur, gözenekleri açar ve nem düzeyini arttırır. Zeytinyağı E ve K vitaminleri, kalsiyum, demir, sodyum ve potasyum içerir. Cilt ve saç bakımı ile sindirim sistemi sağlığını korumak için kullanılabilir.

407842 - Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Hindistan cevizi yağı

Cilt bakımı, el ve ayak bakımı, saç bakımı, diş bakımı, makyaj temizleyici, masaj yağı gibi birçok alanda kullanabilirsiniz. Cildi nemlendirici ve yumuşatıcı özelliğe sahiptir.

kakao yağının kullanımı e1394194594686 - Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Kakao yağı

Kuvvetli bir nemlendiricidir. Antioksidan özelliği ve güzel kokusu nedeniyle birçok cilt bakım ürününde kullanılmaktadır. Cilt yaralarının daha çabuk iyileşmesini sağlar ve cilde doğal bir parlaklık verir. Karite yağı (shea butter) A, D, E ve F vitaminleri yönünden zengindir. Cildi canlandırır, yeniler ve sıkılaştırır. Kuru saçların bakımında da kullanılmaktadır.

Gül Suyu Nasıl Kullanılır - Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Gül suyu

Tıkanmış gözenekleri, ciltte oluşmuş yağı temizler. Cilde parlaklık vererek, oluşan kızarıkların giderilmesine yardımcı olur. Bal Bal, yiyerek tüketmenin yanı sıra cilt yüzeyinde maske benzeri işlemler ile de kullanılmaktadır. Cildi parlatır, sıkılaştırır ve nemlendirir.

Deniz Tuzu ile Selülit Maskesi - Vücut Bakımı İçin Kullanabileceğiniz Doğal Ürünler Nelerdir ?

Deniz tuzu

Cilt temizliği için peeling yaparak kullanabileceğiniz deniz tuzu, cildi ölü derilerden arındırmasının yanında, içindeki birçok mineral sayesinde cildinizi besleme, rahatlatma ve sıkılaştırma özellikleri taşır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz