Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yemiş Sütlerini Tercih Etmez Miydiniz?

0
260

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yemiş Sütlerini Tercih Etmez Miydiniz?

Badem, kaju ve diğer yemişlerin sütlerini düşündüğünüzde, toksinlerden arındırıcı, yüksek besleyici gibi kelimeler hemen aklınıza gelmez. Fakat bu da değişmek üzere; Hong Kong’dan Londra’ya kadar birçok yenilikçi şirket, artık rotalarını mandıra kaynaklı olmayan sütler ve içeceklere çevirmiş durumdalar.

badem sutu - Sağlıklı Bir Yaşam İçin Yemiş Sütlerini Tercih Etmez Miydiniz?

Herhangi bir detox programında, bitkisel sütler bir dönem geri plana itilmiş ve gösterinin parlayan yıldızının gölgesi altında öylece bekliyorlardı : yeşil içecek. Fakat tüm bu gösterişsiz ve mütevazı haline rağmen, bitkisel sütlerin besleyici güç kaynaklarından hiçbir eksiği bulunmamakta. Hatta, antioksidanlar, besin maddeleri ve sağlıklı yağlarla birlikte ciddi bir patlayıcı güce de sahipler.

SAĞLIĞA FAYDALARI

O halde nedir bu bitkisel sütler? Aynı zamanda yemiş sütleri olarak da adlandırılan bitkisel sütlerin tamamı aynı temel formülle elde edilmekte: seçtiğiniz herhangi tür bir yemiş (genellikle badem veya kaju, ama ayçiçeği ve haşhaş tohumları da kullanılabiliyor) suyla karıştırıldıktan sonra, ile veya tülbentle süzülerek elde ediliyor. Elde edilen bu sütün çok etkileyici bir faydalar listesi var: badem sütü örneğin, kalsiyum ve cilt dostu E vitamini depose ve inek sütünün yarısından daha az kaloriye sahip olup, içinde hiç kolestrerol ve doymuş yağ barındırmamakta.

Bademler aynı zamanda yüksek miktarlarda – güçlü kemik yapısı ve sağlam bir bağışıklık sistemi sağlayan- D vitamin içermektedir. Yemiş sütleri ayrıca sindirim sistemi sağlığı açısından da harika bir sıvıdır çünkü vücudun en kolay sindirebileceği sütlerdir. Bu sütlerin birçok çeşidi doğal olarak Omega 3 yağ asidi içermeke, vücutta iltihap oluşumunu azaltmakta ve yemek sonrası şişkinlik sıkıntısı yaşayanlar için büyük bir çözüm olmaktadır.

Yemişler zaten doğaları gereği lifli besinler olmaları itibariyle, bu sütlerin düzenli tüketiminde sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olunmasını sağlamaktadır. Bu kadar çok faydası sayıldıktan sonra, dünya genelinde neden bu kadar çok markanın bu yeni akımın peşinden koştuğunu anlamak zor olmasa gerek

ASYA’NIN KAYMAK TABAKASI

Hong Kong’da yaşayanlar meyve suyu detoxlarını kentin hızlı akan ve kötü bilinen yaşam şekline karşı bir care oluşturması amacıyla 2010 yılından itibaren sıkı sıkıya benimsediler. Yeni açılan ve büyüyen arıtım, temizlik şirketleriyle beraber, şehrin insanlarının daha teniz yaşama ve beslenmeye karlı olan ilgilerini söylemek mümkün. Melbourne ve Hong Kong’daki dükkanlarda sağlığını da önemseyen kafein bağımlıları için oldukça kışkırtıcı badem sütlü menüler sunulmakta. Hatta badem sütlü espresso da buna bir örnek.

Artık o şeker yüklü sabah latte’lerinden vazgeçmeyi mi düşünüyorsunuz fakat kahvenin o mis gibi kokusundan vazgeçmek o kadar da kolay olmasa gerek? 1.5 ölçek kahve ile bu sütler size mükemmel çözümü getirmiş oluyor; enerji seviyelerinizi yükseltip vücuda antioksidan yükleyerek size tatminkar, suçululuk hissettirmeyecek ve sabahlarınıza tazelenerek başlatacak bir çözüm. Her ne kadar badem ve kaju sütleri en kolay hazırlanabilen bitkisel sütler olsa da, ciddi şekilde çok besleyici ve istisnai şekilde lezzetli olan bir tür daha var : Brezilya cevizi. Brezilya cevizi muhakkak vurgulanması gereken bir super besin.

Vitamin ve besin öğeleri ile dopdolu, önemli miktarda selenium içeren (bağışıklık ve tiroid sistemi için çok önemli) ve en yüksek seviyede bitki bazlı magnezyum kaynaklarından biri olmasıyla öne çıkan (sağlam bir kalp ve kemik sağlığı için çok gerekli) bir yemiş Brezilya cevizi. Hong Kong merkezli Mr. Green Juice bu keşfedilmemiş kahramanın farkına varıp yenilikçi Brazil Nut Boost’u yaratmış.. Cildiniz kuruduğunda veya parlaklığını yitirdiğinde başvurulacağı gibi; egzotik aromalı ve zengin kremsi dokulu içeceklere meraklı olanlar için de bu kendine has içecek birebirdir.

Şirket, bu içeceğin barındırdığı antioksidan faydaları kahve ve müsli ile de kullanmanızı ve bağışıklık sisteminiz ihtiyaç duyduğunda da bir yudum almanızı tavsiye ediyor. Bangkok da hayatın telaşla aktığı ve meyve suyu detoxları ve bitkisel sütlerin iyileştirici, canlandırıcı faydalarına hevesli Asya metropollerinden bir diğeri.

Me juice Press’teki yaratıcı girişimciler akılcı bir karışım keşfettiler: yeşil meyve suyu ve badem sütünün hybrid karışımı. Bademler, vanilya, bal, lahane ve buğday çiminden biraraya getirilen bu yeşil sütleri yeşil yapraklı sebzelerin besinsel faydalarıyla, cevizgillerin lezzetli kremsi dokusunu birleştiriyor. Beslenme programlarında fazladan yeşil sebze canı çekenlerle, daha da doyurucu bir yeşil içecek arayanlar için birebir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz