Peelingler Ne işe Yarar?

0
313

Peelingler Ne işe Yarar?

peeling işe yarar mı - Peelingler Ne işe Yarar?

Peeling işlemi dışarıdan uygulayacağınız etkilerle cildin ölü derilerini atması demektir.

 Peeling Uygulaması:

En uygun zaman uyku öncesi hazırladığınız peeling işlemidir. Malzemelerinizi yüzünüze dairesel hareketlerle sürersiniz. Parmak ucuyla yüzünüze yavaşça uygularsınız.

 Peeling Yapmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzünüzde sivilce, kızarıklık ve açık yara ve benzeri bulunuyorsa peeling uygulamanız doğru olmaz. Peeling işlemi yapmadan önce cildinizi temizlemeli, makyaj varsa kalıntı kalmayacak şekilde çıkarmalısınız. Cilt gözenekleriniz içinde kir ya da tıkanıklık kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Peeling işlemini uygularken gözlerinizi ve göz çevrenizi korumaya özen gösteriniz.

Peeling işlemini düzenli yapmanız önemlidir. Uygulayacağınız peeling tarifinde işlemi ne sıklıkla yapacağınız yazmıyorsa mutlaka haftada 1 veya 2 kez uygulayın.

 Peelingler Çilek ve Yoğurt Peeling Maskesi

5- 5 adet çileğin saplarını çıkarın ve iyice yıkayın. Daha sonra bir kapta 2 çorba kaşığı yağsız yoğurdun içine ilave edin. Bir çatal yardımıyla ezerek karıştırın. Çilek içinde asit bulundurduğu için gözlerinizden uzak tutmaya özen gösterin. 1 ay gibi kısa sürede etkisini görürsünüz. Eğer çileğiniz yoksa 1.5 limon ya da portakal gibi asitli meyveleri kullanabilirsiniz.

 Tülin Şahin’den Doğal Peeling Tarifi

1 tatlı kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı süt, 1 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı tuz ve 1 çay kaşığı limon suyunu iyice karıştırın. Elde edilen karışımı cildinize yavaşça uygulayınız. Karışımı sadece yüzünüze değil boynunuza ve kollarınıza da sürebilirsiniz. Tuz ve şeker siyah noktaların atılmasını sağlar. Zeytinyağı ve süt cildinizin nemini kazanmasında rol oynar. Ayrıca limon da cildinizin yağ oranını dengelerken cildinizin rengini açmasını sağlar. Bu tarifi haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

 Siyah Nokta Peeling Maskesi

Eşit miktardaki kili, mısır ununu ve herhangi bir yüz kreminizi karıştırın. Karışımı yüzünüze ovalayarak sürün. 5 dakika sonra ılık suyla ovalayarak maskeyi çıkarın. İşlemi ister günlük isterseniz de gün aşırı uygulayabilirsiniz.

Peelingler cildinizin daha sağlıklı ve daha canlı görünüm kazanmasında rol oynar. Yukarıdaki tarifleri belirtilen sıklıkta uyguladığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz