Ana Sayfa Sağlık Papatya Çayı Neye İyi Geliyor?

Papatya Çayı Neye İyi Geliyor?

0
275

Papatya Çayı Neye İyi Geliyor? Depresyon ciddi ve yaygın olarak görülen bir duygu-durum bozukluğudur. Kendinizi kötü hissetmenize neden olabilen, uyku, yemek ve çalışma gibi günlük işlevlerinizi etkileyebilecek belirtilere neden olabilir. Depresyon olarak tanımlanması için en az iki haftadır bu belirtilerin devam etmesi gerekmektedir.

Papatya Çayı Neye İyi Geliyor?

daisy tea 1280x800 - Papatya Çayı Neye İyi Geliyor?
Papatya Çayı Neye İyi Geliyor?

Günümüzde depresyon tedavisi için kullanılan ilaçlar en fazla tüketilen ilaçlar arasında yer almaktadır. Her türlü hastalıkta olduğu gibi depresyon rahatsızlığı içinde çeşitli alternatif tedavi yöntemleri bulunmaktadır.

Papatya çayı depresyon tedavisinde uzun süredir bilinen bir bitkidir. Papatyanın bu etkisi de geçtiğimiz yıllarda yapılan bilimsel çalışmalarla da ispatlanmıştır. Bitki yapısında ki apigenin, luteolin ve bisabolol maddelerinin yatıştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu kimyasal maddelerin kişinin sinirlilik halini ve depresyonunu azaltıcı bir etkisi bulunmaktadır.

Araştırmada papatya çayı içen insanların kan damarlarının genişlediği bununda insanlarda rahatlamaya yol açtığı tespit edildi.

Papatya Çayı Nasıl İçilmeli

Bir kaynamış suya iki kaşık papatya çayı kurusu atın 5 dk demlenmesini bekleyin veya hazır papatya çayından atarak 15 dk bekleyin. Yatmadan 30dk önce bal beya biraz süt ile beraber karıştırıp alabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz