Nar Yemek Zayıflatır Mı?

0
297

Nar Yemek Zayıflatır Mı? Nar Bildiğiniz gibi meyve türü yiyecektir. Fakat sebzeler gibi zayıflatıcı etkisi bulunmaktadır.

Yapılan araştırmalarda nar meyvesinin eski yıllarda ağız yaraları, ülser tedavisinde vede ishal gibi sıkıntılara iyi geldiği için bu amaçla tedavi maksatlı yendiğini biliyoruz. Nar kalp damar hastalıkları, Kanser ve şeker hastalığı gibi birçok hastalığın tedavisi için kullanılması mümkündür.

nW3ON5 300x248 - Nar Yemek Zayıflatır Mı?
Nar Yemek Zayıflatır Mı?

Hayvan deneylerinde nar meyvesinin meme kanseri ve kolon hastalığı üzerinde olumlu sonuçlar verdiği görülmüştür.

Bir diğer bilimsel araştırmada nar meyvesinin vücuttaki yağı yaktığı ve kilo verdici özelliği olduğu saptanmıştır.

Kış aylarında spor yapamayan kişiler için ideal bir kilo verme tekniğidir.

Narın Faydaları Nelerdir?

1. Bağışıklık sistemini güçlendirir

– Nar yüksek miktarda C vitamini içerir. Bu içeriği ile bağışıklığı güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar. Her gün nar tüketilmesi günlük C vitamini ihtiyacının yaklaşık % 40’ını karşılar.

2. Kalp sağlığını korumaya yardımcı olur

– Nar tüketimi kalp ve damar sağlığının korunmasını sağlar. Dama tıkanıklığı başta olmak üzere birçok damar hastalığını engeller. Arterlerin tıkanmasını da önleyen nar, yüksek tansiyon hastalarına önerilir.

3. İştahı azaltmaya yardımcı olur

– Nar tüketimi aşırı yeme isteğini önler. İştahı bastırır ve tokluk hissi yaratır. Yüksek lifli bir besin olduğu için sindirim sisteminin daha sağlıklı işlemesini sağlar. Besinlerin emilimini artırır. Bu şekilde kilo vermeyi de hızlandırır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz