Mide Ekşimesinin Tedavisi

0
296

Mide Ekşimesinin Tedavisi

mide ekşimesi - Mide Ekşimesinin Tedavisi

Mide ekşimesi midenin yanma hissi ile beraber yaşanılan ve asıl nedenini mide asidinin fazla salgılanması olan bir hastalık türüdür. Bilhassa ağır ve yağlı beslenme sonucunda meydana gelen bu rahatsızlığın çok değişik sebepleri olabilir. Gün boyu midede şişlik ile beraber ortaya çıkan bu rahatsızlık türü, ağızda su birikmesine neden olmakla, mide bulantısına da sebebiyet vermektedir. Mide eksimesinin tedavisi yapılmadan önce nedenlerini çok iyi bilmek gerekir. Düzensiz beslenme, fazla yemek yeme, aç karnına sigara içme, yemekten sonra uyuma ya da uzanma mide ekşimesine sebep olur. Mide ekşimesi bazen psikolojik olarak da ortaya çıkabilir. Kullanılan alkol ve midede ekşimeyi arttırır.

 Mide ekşimesi için uygulanacak doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Mide ekşimesine karşı tüketilecek muz, mide yanması ve ekşimesi şikayetlerini azaltmaya yardımcı olmaktadır. Bununla beraber zeytinyağı da mide ekşimesinin geçmesi için de çok yararlıdır. Ayrıca süt, kalın bağırsak ve mide rahatsızlıklarında oldukça çok etkili bir üründür. Bunların ardından maden suyu içmek, mide asidinin büyük bir bölümünü etkisiz hale getirerek, midenin ekşimesi ne çok yararlı gelebilir. Tüketilen salatalarda elma sirkesi kullanmak mide ekşimesinin geçmesiyle yardımcı olacaktır. Bir bardak süt ısıtılıp içilmelidir. Bir süre sonra midedeki ekşimenin geçtiği görülecektir. mide yanması - Mide Ekşimesinin Tedavisi

 Mide ekşimesi için nasıl tedavi yapılır?

Sürekli olarak bir rahatsızlık olmadığı zaman doktor tedavisi gerektirecek bir rahatsızlık değildir. Fakat mide ekşimesine neden olan durumlardan uzak durmak genellikle mide ekşimesinin olmaması için yeterli bir sebeptir. Bilhassa az ama sürekli yemek yeme, sofralarda sürekli yoğurt bulundurmak ve fazla baharatlı yemek yeme çok faydalı olacaktır. Fakat sürekli olarak devam eden mide ekşimesi de ilaç kullanımı gerekebilir. Bu konuda uzman bir doktora başvurarak iyi bir tedavi yapılabilir. Bunun için de dahiliye bölümüne gitmek yeterli olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz