Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

0
245

Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek Neler Yapılır?

Kilo vermek icin metabolizmanizi hizlandirin - Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

Yaşımız ilerledikçe metabolizmamızın çalışma hızı yavaşlar dolayısıyla artık eskisi kadar yemek yemesek bile birden istemsizce kilo olabiliriz ancak telaşa gerek yok vereceğimiz ipuçları ile artık metabolizmanız eskisi kadar hızlı çalışacak ve istenmeyen kilolardan ve yağlardan kurtulabilirsiniz.

uyumak - Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

Uyumayı ihmal etmeyin

Yaşlandıkça uyku düzensizliği ortaya çıkabilir ancak uyurken kalori yakımı devam eder o yüzden günlük 7 saat uyku sizin için çok iyi olacaktır.

Öğün aralarını geniş tutun

Yemek yemeyi çok seviyor olabilirsiniz, günlük kalori ihtiyacınız yaşınız ilerledikçe biraz daha düşecektir o yüzden yemek yemeyi yaşlandıkça biraz sınırlamak gerekiyor.

spor yapin - Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

Spor yapın

Spor herkes için faydalıdır, günlük 30 dakika yürüyüş ve egzersiz sizin için çok faydalı olacaktır. Özellikle akşamları yemek ve uyku arasında akşam sporu yapmak oldukça iyi bir çözüm olacaktır. Kışın belki yürüyüş pek mantıklı olmayabilir ancak evde yapacağınız egzersizler bile metabolizmanızın çalıştırmaya devam edecektir. Yazın ise hem sabah hem akşam yürüyüşünü mutlaka yapmaya özen gösterin.

Şeker düzeyinizi kontrol altında tutun

Artık belli yaştan sonra sağlığınız için sizlere birçok kısıtlama gelecektir bunlarda bir taneside diyet yapmak. Uzmanlar belirli bir yaştan sonra çok yemek yemek kadar yememeyide asla önermiyor. O yüzden şekerinizi kontrol altında tutmak için yemek yemeyi asla kesmeyin. Öğün aralarını geniş tutun demiştik, açlığınızı artırmak için öğün aralarında light besinler tüketebilirsiniz.

Trans yağ asla yemeyin

Trans yağ tüketimi kimseye önerilmiyor ancak özellikle sizin daha da dikkat etmeniz gerekiyor. Bugün artık tüm hazır gıda madddesinde trans yağ bulunuyor, bunlardan kaçış yok ama artık çok dikkat etmeniz gerekiyor.

bol bol su için - Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

Bol bol su için

Günlük su ihtiyacınız yaşlandıkçada devam edecektir o yüzden günlük 2 ve 3 litre arasında su tüketmeye özen gösterin.Su az içilirse bizi neler bekler?

balik tüketin - Metabolizmayı Hızlandırmak ve İstenmeyen Yağları Eritmek İçin Neler Yapılır?

Balık yemeyi unutmayın

Omega-3 içeren tüm besin öğeleri sizin metabolizmanızı canlandırmaya yardımcı olacaktır. Özellikle somon, levrek ve deniz alabalığı omega-3 açısından bol balıklardır bu balıklardan ziyade mevsiminde ucuz hamside tüketebilirsiniz.

Bol bol gülün

Gülmek yaşı uzatır derler ya aynen öyle, bol bol gülmeniz vücudunuzda ki yağları yakmanıza yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz