Ana Sayfa Sağlık Limonlu Suyun Yararları Nelerdir?

Limonlu Suyun Yararları Nelerdir?

0
279

Limon başlı başına insana sağlığın en önemli koruyucularından bir tanesidir. Tek başına limon tüketmek ekşi olması itibariyle zor olabilir. Bu noktada tadının etkisini azaltıp limonun etkisini kaybetmemesini sağlamanın en iyi yolu ise limonu su ile karıştırıp tüketmektir. Limonlu suyun yararları saymakla bitmez.

limonlusu01 - Limonlu Suyun Yararları Nelerdir?

Her gün düzenli olarak limonlu su tüketmek kısa zaman içerisinde sindirim sisteminizi bir düzene sokacaktır. Bunun için her sabah uyandığınızda bir su bardağı su içine sıkılmış yarım limonu içebilirsiniz. Bu aynı zamanda vücudunuzdaki alkalin dengesini de korumaya yardımcı olacaktır. Özellikle kış aylarında tüketilen limonlu suyun yararları oldukça fazladır. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde kış hastalıklarına yakalanma riskini en aza indirir. Düzenli olarak tüketilirse bağışıklık sistemini güçlendirerek grip gibi hastalıkların vücudu ele geçirmesine engel olur.

Limonlu Su Tok Tutar

Limonlu suyun yararları arasında vücudu tok tutmak da gelmektedir. Limon suyu içen kişiler normalden daha uzun bir süre açlık hissetmezler. Bununla birlikte vücudu temizler ve toksinlerden arınmasını sağlayarak, daha hızlı kilo verilmesinin de önünü açar. Böbreklerin daha hızlı çalışmasını sağlar. İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde kalsiyum dışa atılarak kemik erimesi gibi iskelet sistemi üzerinde oluşacak rahatsızlıklara da engel olur.

limonlusu02 - Limonlu Suyun Yararları Nelerdir?

Limonlu suyun yararları cilt üzerinde de görülmektedir. C vitamini, yüzdeki kırışıklıkların ve siyah noktaların oluşmasına engel olur. Kanda bulunan zararlı toksinler temizlenerek bu sayede temiz bir cilde de sahip olmak mümkündür. Ayrıca sabahları tüketilmesi istenen bir su bardağına yarım limon karışımının bir bölümü cildi temizlemek ve sağlıklı olmasını sağlamak amacıyla yüze de sürülebilir. Bu durum özellikle yağlı cilde sahip olan kişilerin işine yarayacaktır. Aynı zamanda saç diplerine limonu su kullanılarak masaj yapılması yine saçların çabuk yağlanmasına da engel olacaktır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz