Lens Kullanmanın Zararları

0
286

Lensler tedavi amacı ile kullanılan ve görme bozuklukları olan kişilerin doktorlar tarafından belirlenerek reçete ile satılan göz sorunlarını çözmeye yarayan bir araçtır. Fakat bazı kişiler bunu göz sorunlarını gidermek yerine aksesuar niyetine kullanmaktadır.

lens01 1024x538 - Lens Kullanmanın Zararları

Bilinçsiz şekilde göz renklerini değiştirmek ve aksesuar niyetinde kullanılan lenslerin göz sağlığına zararı vardır. Bu zararlara yol açmamak için doktor kontrolü altında lensleri kullanmanız gerekmektedir. Doktorlar göz yapısına göre sizlere lens vermektedir. Bunun için ihmal etmeden danışarak kullanmanız oldukça önemlidir.

Lenslerin Zararları

Göz sorunu olan kişiler için doktor kontrolü altında lens kullanımı oldukça avantajlı iken kozmetik olarak kullanılması tabi ki de zararlıdır. Zararları ise;

  • Lens takmadan önce iyi şekilde ellerinizi yıkamalısınız. Eğer elleriniz mikroplu ya da tozlu ise enfeksiyon kapma olasılığınız yükselir.
  • Lensin hatalı şekilde kullanımı gözyaşı kanallarını tıkayabilir. Bu durum ise ciddi boyutlarda sizlere zarar verir.
  • Lensleri özellikle tozlu yerlerde çalışan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Çünkü gözlerinize kaçan herhangi bir toz gözlerinize oldukça fazla zarar verebilir.

Lensin zararlarına maruz kalmamak için kesinlikle öncelikle göz doktorları tarafından muayene edilmeli ve daha sonra kullanıma başlamalısınız. Tabi ki kullanım için de doktorların önerilerine kulak asmalısınız. Aksi halde büyük sorunlar ile karşılaşmanız mümkündür. Lens dikkatli kullanım isteyen bir durum olup, hassasiyet ile kullanım sağlamalısınız. Lens kullanmanın zararları önemsenerek kullanıma devam etmek gerekmektedir.

lens02 - Lens Kullanmanın Zararları

Günümüzde pek çok insan tarafından kullanılan uzun soluklu lensler insanların gözlerinde ciddi problemler yaratmaktadır. Bu lensler göze takıldıkları andan itibaren haftalar boyu gözden çıkarılmazlar. Uyurken de göze takılı olmaları sebebiyle gözün yeterince hava almasına da engel olurlar. Bu lensleri kullananlar yakın gelecekte bir sorunla karşılaşmazken bu durum etkileri ilerleyen yaşlarda ortaya çıkmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz