Ana Sayfa Sağlık Kulağa Yabancı Bir Cisim Kaçması

Kulağa Yabancı Bir Cisim Kaçması

0
306

Bir çok insan kulağına bir cisim kaçtığında kendince bir takım yöntemler bulup kulağına sonradan zarar verecek durumlar içerisine girmektedir. Kulağa Yabancı Bir Cisim Kaçması durumunda neler yapacağımızı konu detayında okuyup, uygulayabilirsiniz.

Kulağa yabancı bir cisim kaçması, orta kulağın hassas yapısına ciddi anlamda zarar verebilir. Kulak kanalından net bir şekilde görülmedikçe kulağa kaçan cisimleri çıkartmaya çalışmayın; çünkü bu nesneyi daha derinlere itebilirsiniz ve bu daha ciddi sağlık sorunlarını ortaya çıkartabilir. Kulağa herhangi bir sıvı doldurarak cismi dışarı çıkartmaya kesinlikle çalışmayın. Aşağıda belirtilen maddelere dikkat ediniz.

Kulağa Böcek Kaçması

Böcek eğer canlıysa (vızıldamasını duyarsanız) böceği öldürmek için kulağa sadece bir kaç damla yağ (bebek yağı veya kızartma yağı gibi) damlatınız. Kulağa sıvı koymanız gereken tek durum sadece bu durumdan ibarettir. Sonrada böceğin dışarı çıkartılması için herhangi bir Hastane’nin acil servisine başvurunuz.

dc2880b299cf4397aec6a928b5172905 - Kulağa Yabancı Bir Cisim Kaçması

Kulağa Başka Bir Cisim Kaçması

Kulakta kağıt veya pamuk kaldıysa ve bunlar kanalın dışarısından görülebiliyorsa bu nesneyi bir cımbızla veya tırnaklarınızla dikkattli bir şekilde çıkartınız. Bütün diğer nesneler için tıbbi yardım almayı ihmal etmeyiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz