Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

0
281

Zayıflamak için diyetisyenlerin önerdiği pek çok bitkisel çay tarifi vardır. Elbette bitkisel karışımlarla yapılan çayların yağ yakıcı özellikleri ve zayıflamaya etkisi yadsınamaz. Fakat tek başına kullanılarak kilo vermeye yardımcı olan 5 içecek de göz ardı edilmemelidir.

Yağsız Süt İçmek

kilosut - Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

Yağsız süt vücudun protein ihtiyacını karşılar ve tok tutar. İçerdiği besleyici öğeler yağ yakılmasını hızlandırır. Her sabah bir bardak yağsız süt içmenin zayıflama üzerinde büyük etkileri vardır.

Kahve İçmek

kilokahve 1024x576 - Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

Kahve metabolizmanın hızlanmasında çok etkili olan bir içecektir ve metabolizmanın hızlanması yağ yakılmasını arttıracaktır. Kahve tüketimini günde bir fincanla sınırlamak yerinde olur fazlası selülit oluşumuna neden olabilir.

Limonlu Su Etkisi

kilolimonlusu - Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

Kilo vermeye yardımcı olan 5 içecek arasında limonlu su da gelmekte. Günde bir kez bir bardak ılık suya sıkılan bir limon mucizeler yaratacaktır. Limon suyu metabolizmayı hızlandıracak ve hızlı kilo verilmesini sağlayacaktır.

Çubuk Tarçın

kilotarcin - Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

Tarçın vücudun şeker ihtiyacını karşılar ve bu nedenle ekstra şeker alınmasına gerek kalmaz. Çubuk tarçınla hazırlanan tarçın çayının içine karanfil de atılırsa çok lezzetli bir içecek olur.

Elma Sirkesi Kullanmak

kilosirke - Kilo Vermeye Yardımcı Olan 5 İçecek

Bir bardak ılık suya bir tatlı kaşığı elma sirkesi konulup içilirse kilo vermek kaçınılmaz olur. Elma sirkesi bu şekilde tüketilemiyorsa salatalarla mutlaka tüketilmelidir. Elma sirkesi kilo vermeye yardımcı olan 5 içecek arasında.

Bu beş içecekten başka yeşil çay, karpuz suyu, greyfurt suyu gibi içeceklerin de metabolizma üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Greyfurt suyunun ilaçlarla beraber asla kullanılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Bununla birlikte hamilelik sonrası kilo vermeye çalışan bayanlar için de bu içecekler doğal yollarla aldıkları kiloları geri vermeleri açısından önemlidir. Bu içeceklerle bebekleri için gerekli olan vitaminlere de sahip olacaklardır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz