Karbonat ‘ın Günlük Yaşantımıza Yararları Nelerdir?

0
354

Karbonat mutfaklar için vazgeçilmez. Hamur işlerinin olmazsa olmazı olan karbonatın bilinmeyen çok fazla faydası bulunmakta. Maliyeti çok düşük olan karbonat günlük yaşamın en gerekli ürünlerinden bir tanesi.

karbonat01 - Karbonat 'ın Günlük Yaşantımıza Yararları Nelerdir?

Karbonatın cilde olan etkisini çok az kişi bilir. Oysaki bu madde ciddi anlamda bir cilt bakım üründür. Su ile karıştırarak hazırlayacağınız macun kıvamındaki karbonat ve su karışımını yüzünüze bir maske olarak sürebilirsiniz. Bir süre beklettikten sonra suyla durulayın. Bu maskeyi her gün yaparsanız temin ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte karbonat aynı zamanda koltuk altı kokularını da engeller. Duştan sonra bir pamuk yardımıyla koltuk altınıza sürdüğünüzde deodoranta ihtiyacınız kalmayacaktır.

Saçlar Üzerinde Son Dere Etkili

Karbonat saçlarınıza da iyi gelecektir. Duş sırasında avucunuzun içinde şampuanla karbonatı karıştırırsanız saçlarınızda kalan saç bakım ürünlerinin kalıntılarını temizleyecektir. Bununla birlikte sadece bu ürün ile saç diplerinizi ovalayarak masaj yapabilirsiniz. Saçlarınız daha kolay bir şekilde taranacak ve şekil alacaktır.

Eğer takma diş, diş teli kullanıyorsanız ya da diş fırçanızı temizlemek istiyorsanız karbonatla yıkayabilirsiniz. Eğer bu iş zamanınız varsa sabaha kadar bir bardağın içine konmuş karbonatlı suyun içinde bekletebilirsiniz. Bununla birlikte kullandığınız tarak ve fırça gibi saç şekillendiricilerini de karbonatla temizleyebilirsiniz.

karbonat02 1024x620 - Karbonat 'ın Günlük Yaşantımıza Yararları Nelerdir?

Taze bir nefese sahip olmak isteyenler için de bu ürün son derece önemli. Bir çay kaşığı karbonatı yarım su bardağı suyun içine dökün ve bir miktar ağzınıza alıp çalkaladıktan sonra tükürün. Bu sayede nefesinize bir tazelik geleceği gibi ağız kokusunun da önüne geçmiş olursunuz. Yarım bardağı bu şekilde bitirin. Bununla birlikte karbonat kullanarak kendiniz diş macunu da hazırlayabilirsiniz. Bu ürün ile suyu karıştırarak dişlerinizi fırçalamak diş macunu görevi görecek ve dişlerinizin üzerindeki kahve ve çay lekelerini temizleyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz