Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

0
274

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

 Kalıcı Makyaj Nedir?

kalici makyaj nasil yapilir - Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

 Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda kullanımı oldukça artan ve görünümüne önem veren insanlar için son zamanlarda revaçta olan bir uygulama. Kalıcı makyaj genelde kaş, kirpik ve dudak bölgelerine uygulanan bir yöntem ancak bunun dışındaki bölgelere de uygulanabiliyor. Kalıcı makyaj, makyaj yapılacak bölgenin renk tonuna uygun tondaki pigmentlerin deri altına enjeksiyon yöntemi ile yerleştirilmesiyle yapılıyor ve tamamlanıyor. Sürekli olarak makyajlı görünmek isteyen insanların, makyaja ayıracak zamanı olmayanların imdadına kalıcı makyaj uygulaması yetişiyor.

 Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj sadece bu uygulama için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş dövme makinesine benzeyen bir el matkabı yardımıyla yapılıyor. Bu aletin ucunda bir iğne ucu var ve söz konusu iğne ucu derinin altına boyayı zerk ediyor. İşlem iğneden dolayı korkutucu görünse de genellikle az ağrılı yahut ağrısız bir işlem. Yine de acı eşiği düşük insanlar için uyuşturucu etkili kremlerden yardım alınıyor.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kalıcı makyaj uygulamaları sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek yeterlikte yerlerde yapılmalıdır. Steril güzellik salonları, kalıcı makyaj alanında sertifikalı güzellik uzmanları ve benzeri yerler dışında yerlerde, özellikle de merdiven altı diye tabir edilen güzellik salonlarında yaptırılmamalıdır. Bunun dışında uygulamayı yapacak kişinin becerisi, güzellik, simetri ve estetik algısı da oldukça önemlidir.

Kalıcı makyaj uygulamasından istenilen sonucun alınması, uygulamayı yapan kişi kadar uygulama yapıldıktan sonra gösterilen özene de bağlıdır. Örneğin uygulamadan sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin nemli tutulması gerekiyorsa bu konuda çaba gösterilmesi gerekmektedir ve uygun nemlendiriciler kullanılarak söz konusu bölge nemli tutulmalıdır. Bu konuda uygulamayı yapan güzellik uzmanının tavsiyeleri göz önünde tutulmalı ve uygulamadan doğru bir sonuç alabilmek için uygulamadan sonraki süreçte bu tavsiyelere yönelik hareket edilmelidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz