İştahınızı Azaltan Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

0
261

İştahınızı Azaltan Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

tahınızı Azaltan Kilo Vermeye Yardımcı Besinler - İştahınızı Azaltan Kilo Vermeye Yardımcı Besinler

Spor yapmak dışında kilo vermenize yardımcı bazı pratik yöntemlerde yer almıyor değil. Onlardan en güzeli ise yediğiniz halde kilo vermenizi sağlayacak birkaç besindir. İlk olarak fazla tüketimi zararlı olan ancak ara öğün olarak tükettiğinizde sizi ana öğününüzden edecek hazır gıdalardır.

Sizi Tok Hissettirecek Fazlası Zarar Gıdalar

Şekerleme

Jelibon tarzı yapay tatlandırıcılar sizi tok hissettirmeye ve yemek yemeyeye yönlendirecektir ancak başlıkta belirttiğimiz gibi fazlası zarardır o yüzden pek tercih edilesi değildir ancak canınız çektiği zaman birkaç parça ayıcık yemek güzel olur ama tabiki azla yetinmek önemlidir zaten birkaç parça jelibon sizi tok tutmaya yetecektir.

Fast Food

Dışarıdan yenilen yemekler zararlıdır ancak özel bir iyiliği vardır. Hamburger kalorisi yüksek bir gıdadır ancak oldukça uzun süreli olarak sizi tok tutabilir bu şekilde bir hamburger ile 2 öğün geçiştirebilirsiniz.

Meyve Suları

Hazır meyve suları yemek masasında size birden tokluk hissi verebilir ve yemeğinizi yarım bırakmanıza neden olabilir bu belki annenizin hoşuna gitmeyebilir ancak pazartesi başlanılan diyet programına uyum aşaması sürecindeyseniz oldukça güzel bir durumdur.

Beyaz Ekmek

Beyaz ekmeğin zararları çok konuşuluyor ancak hiç uzun süreli tok tuttuğu ve kilo vermemize yardımcı olduğu hiç söylenmiyor, evet bunu belki bugüne kadar fark etmemiş olabilirsiniz ancak beyaz ekmeği fazla yemeniz size birden bire tokluk hissi yaratabilir ayrıca kaloriside öyle çok değildir.

Cips ve Diğer Tuzlu Atıştırmalıklar

Film için alınan cips yemek öncesinde bir anda bitebilir sonrasında ise zaten karnımda hiç aç değildi yemeği sonra yerim tepkisi verdirtebilir.

Evet bizlere tokluk hissi verecek yemesi pek önerilmeyen gıdaları listeledik şimdi ise kalori ve sağlık açısından fazla sıkıntılı olmayan besinlere bakalım.

Sizi Tok Hissettirecek Zararlı Olmayan Gıdalar

Patlamış Mısır

Patlamış mısır evde hazırlayabileceğimiz hazır cipslere nazaran biraz daha sağlıklı oldukça güzel bir atıştırmalıktır, bizlere tokluk hissi verir ve uzun süre açlık hissetmemezi sağlar.

Bitter Çikolata

Sütlü ya da antep fıstıklı çikolatalara göre pek tercih edilmezler ancak bitter çikolata hem sağlık açısından bizlere bazı faydalar sunuyor hem de toklu hissi vererek kilo vermemize yardımcı oluyor.

Yunan Yoğurdu

Bu yoğurt türünü Chobani markasıyla çok duymaya başladık neden Amerika’da bu kadar popüler olmuş buradan anlayabilirsiniz.

Ayrıca Badem, Meyve Sebze, Bakliyat, Yumurta ve Su gibi besinlerde hem faydalıdır hem de size tokluk hissi verirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz