Çocuk doğuran kadınların isteklerinin en başında eski hallerine geri dönmek geliyor. Uzun süren bir hamilelik sonrası yeniden hamilelik öncesindeki durumlarına gelmek isteyen kadınlar çeşitli yöntemler denemekteler. Ancak en iyi yöntem doğal yöntemlerle zayıflama.

hamilelik01 - Hamilelik Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Öncelikle unutulmaması gereken en önemli konu, hamilelik öncesindeki kilolara geri dönmenin yaklaşık olarak 1 yılı bulmasıdır. Daha çabuk sürede zayıflamayı taahhüt eden zayıflama yöntemleri sağlıklı yöntemler değil. Bu yöntemler çok daha fazla kilo almanıza bile sebep olabilir. Elbette gebelik döneminde alınan kiloların ne kadar olduğu da zayıflama sürecinde etkilidir. Ancak ortalama olarak alınan 12 ila 16 kiloyu sağlıklı bir şekilde vermek 1 yılı bulacaktır.

Bebeğinizi Emzirin

Hamilelik sonrası kilo vermek için yapılacak en önemli şeylerden bir tanesi bebeğinizi emzirmek olacaktır. Bebeğinizi her emzirdiğinizde 500 kalori verirsiniz. Ancak doğumdan hemen sonra kilo vermeyi amaçlamamak da gerekmekte. Özellikle doğumdan sonraki ilk iki ay zayıflama konusundan bir çabaya girmemeniz sağlığınız açısından önem taşıyor.

hamilelik02 - Hamilelik Sonrası Nasıl Kilo Verilir?

Hamilelik sonrası yavaş verilen kiloların kalıcı şekilde kilo vermek olduğunu unutmamak lazım. Dengeli beslenmenize dikkat etmeniz hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı için önemlidir. Bu yüzden düzenli ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacınız olan bir dönemde aynı zamanda kilo verme girişiminde bulunmak mantıklı bir davranış olmayacaktır. Çünkü aldığınız besinler bebeğiniz için de önem arz etmektedir. Kilo vermeye çalışmak sütünüz üzerindeki proteinlerin de azalmasına sebep olabilir.

Yemek konusunda seçici olmak da bu dönemde sağlıklı kilo vermenin temelini oluşturmakta. Gebelik aşamasında olduğu gibi doğum yaptıktan sonra da günde 3 litre su tüketmeye devam edebilirsiniz. Ayrıca bedensel anlamda sağlığınızı korumak anlamında yapacağınız egzersizler de zayıflama konusunda size yardımcı olacaktır. Ancak bütün zayıflama planlarının doğum yaptıktan 2 ay sonrası için yapılması gerekmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here