Ana Sayfa Sağlık Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

0
595

Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir? Günümüzde hazır gıdaların tüketilmesiyle birlikte vücuda alınan kalori miktarı artmaktadır. Hazır olarak satılan birçok ürün, besin değerinin düşük olmasına karşın içerdiği şeker miktarından dolayı yüksek kalorili olmaktadır. Dışarıdan alınan bu fazla kaloriler vücutta özellikle Bel ve karın bölgesinde yağ olarak depolanıyor . Yanlış beslenme sonucu oluşan göbek yağları nasıl erir ?

Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

c700x420 - Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?
Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

Bel Ve Karın Bölgesi Neden Yağlanır ?

Bel ve karın yağları günümüzde artık herkesin bir sorunu haline geldi. Fit bir vücuda sahip olma hayaliyle, her ne kadar kilo versekte bir türlü istediğimiz vücuda sahip olamıyoruz. Göbek bölgesi hem erkek için hemde kadın için yağ depolanma bölgesidir. Bu nedenle göbek yağlanması diğer bölgelere oranla daha fazla ve daha erken olur. Ancak bu durum sizi korkutmasın. Hızlı yağ depolandığı gibi en hızlı yağ yakabildiğimiz bölge de yine göbek ve bel kısmıdır.
Bel ve göbek yağlarının oluşmasının en büyük sebebi yanlış beslenmedir. özellikle gece atıştırmaları sonucu aldığımız kalorileri harcayacak zaman ve alan bulamadığımızdan bu kaloriler direk olarak göbek yağlarına dönüşür. Alkol , Hamur işi , tatlı ve yağlı besinlerin tüketilmesi yine karın yağları oluşmasına neden olur.

Göbek Yağları Nasıl Erir ?

Göbek yağlarını eritmeden ziyade yağ oluşmasını engellemek en etkili ve hızlı yöntemdir.
Karbonhidrat miktarı az protein miktarı da günlük alınan kalorinin %15’ini karşılayacak biçimde hazırlanan diyetlerle karın yağlarını hızlı bir şekilde eritmek mümkündür. Bu ve buna benzer diyetlerle birlikte uygulanacak olan egzersizler, hem yağ yakımını hızlandıracak hemde kasları çalıştırarak sıkı bir karna sahip olmanızı sağlayacaktır.

Göbek Ve Karın Yağlarını Eritmek İçin Öneriler

Bel ve Karın bölgesinde oluşan yağları eritmek için yapmanız ve yapmamanız gerekenler…

Her güne mutlaka kahvaltı yaparak başlayın. Kahvaltı ; gün içerisinde metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Yemekten yaklaşık 2 saat sonra mutlaka egzersiz yapın. ip atlamak, bisiklet sürmek veya yürüyüş yapmak aldığınız kalorileri yakmanızı sağlayacaktır.

Alkol, göbek etrafında yağlanmalara sebep olduğundan, hayatınızdan alkolü çıkarın.

Yağ oranı yüksek olan yemeklerden uzak durun. Mümkün oldukça yemeklerinizde bitkisel yağlar kullanın.

Yağsız süt veya yağsız yoğurt tüketin. Vücuda alınan kalsiyum yağ yakımını hızlandırmaktadır. Bu nedenle göbek eritmek için yoğurt yiyebilirsiniz.

Yatmadan önce yediğiniz herşey özellikle bel ve karın bölgesinde yağ olarak depolanır. Bunun önüne geçmek için akşam yemeğinden sonra birşey yemeyin. ( Az miktarda meyve tüketebilirsiniz. )

Hareketsiz yaşam tarzı bel bölgesinin yağlanmasına neden olur. Bu nedenle düzenli olarak hergün yürüyüş yapın. Karın yağlarını eritmek için yürüyüşe ek olarak haftada en az 3 gün bu bölgeyi çalıştıran Mekik veya benzeri egzersizler yapın. Bu egzersizler sayesinde hem yağ yakımı hızlı olacaktır hem de bu bölgedeki kasların sıkılaşmasını sağladığı için zayıflamadan sonra daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

79875 - Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

Egzersiz yapmak için zamanınız yoksa, karnınızı içeri çekip bırakın. Bunu her sabah ve akşam en az 30 kere yapın.

Yağlanma en çok hangi bölgede olmuşsa ilk o bölgede ki yağlar eritilir. Bu nedenle spor yaparsanız yüzünüz küçülür gibi korkularınız olmasın.

Karın bölgesine masaj yapmanız kan dolaşımını hızlandıracağından bu bölgede bulunan yağların yakılmasını hızlandıracaktır. Ayrıca masaj yaparak ödem oluşmasını da engellersiniz.

Su tüketmenin faydaları sürekli olarak dile getiriliyor. Vücutta depolanan yağları eritebilmek için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Bu nedenle bol bol su tüketin.

Bikini body workouts downloads 660x330 - Göbek Nasıl Erir, Karın Yağlarını Eritmek İçin Neler Gerekir?

Yağlı ve tuzlu besinler vücutta ödem oluşmasına neden olduğundan bu tür yiyeceklerden uzak durun.
Diyet yapıyorsunuz diye bazı gıdalardan hiç yememeyi düşünmeniz yanlış bir harekettir. Herşeyden yeteri kadar az az yemeye özen gösterin.

Beslenmenizi gözden geçirin Her hafta beslenmenize yağ yakan şeyler ekleyin. Bunlar acı biber, yağsız süt ürünleri ve yağsız besinler olabilir. Bazı araştırmalar bazı yiyeceklerin metabolizma hızlandırıcı etkisine dikkat çekiyor.

Kadınlarda menopoz dönemi boyunca yağ yakımının hızlandığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Bu nedenle menopoz döneminde sadece beslenmenize dikkat ederek göbek yağlarından kurtulabilirsiniz.

Akşam yemeklerini en geç saat 19:00’da yemek yemekten sonra da sadece yarım meyve tüketmek bel ve karın çevresinde yağ oluşmasını engelleyecektir.

Kahvaltı yapmamak, Öğlen öğün atlamak yapılan en büyük yanlışlardandır. Kahvaltınızı ve öğünlerinizi mutlaka düzenli olarak yapın.

Pilav, makarna, tatlı, mantı, çorba ve börek gibi yemekleri aynı öğünde bir arada tüketmek yağlanmayı arttırır. Bunlar mümkün olduğunda gündüz yenilmeli akşam yemekleri hafif geçilmelidir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz