Düzenli Yürüyüş Yaparak Zayıflamak

0
311

Kilo vermek için elbette çok çeşitli yöntemler var. Ancak en iyi kilo verme yöntemi doğal yollardan kilo vermektir. Bunun için hem beslenmemize dikkat etmek hem de spor yapmak son derece önemlidir. Yürüyüş yaparak ciddi kilolar vermek mümkün.

Yürüyüş sırasında ne kadar mesafe kat ettiğiniz önemli bir noktadır. Yürüyüşünüzü saat olarak hesaplamak yerine mesafe olarak hesaplamak, her zaman daha iyi verilere ulaşmanız anlamına geliyor. Örneğin, 6 kilometre yürüyen bir insan ortalama olarak 400 kalori yakar. Bu bilgiler ışığında yürüyeceğiniz mesafeyi de ayarlayabilirsiniz. Ancak burada önemli olan bir diğer nokta ise yürüyüşten çabuk vazgeçmemek ve bunu düzenli bir hale getirmektir.

yuruyus02 - Düzenli Yürüyüş Yaparak Zayıflamak

Günde Ne Kadar Yürümek Gerekiyor?

Teknolojinin de ilerlemesiyle artık cep telefonları dahi yürüyüş sırasında attığınız adım sayısını sayabiliyorlar. Kendisini yormadan, normal seviyede zayıflamak isteyenler için 1 kilometrelik bir mesafe içinde 2000 adım atılması gerekmekte. Bu da 100 kaloriye eşit. Günde 500 kalori yakmayı hedefleyenler çok daha kısa sürede zayıflayacaklardır ancak bunun için 10 Bin adım atmak gerekiyor.

Gün içinde 10 Bin adımlık bir yürüyüş gerçekleştirmek bazen zor olabilir. Eğer bunun için zamanınız kısıtlıysa bu 10 Bin adımı hayatınıza yedirerek de tamamlayabilirsiniz. Örneğin araba ile gideceğiniz yer yürüyerek 15 dakikanın altında ulaşılabilecek bir yer ise yürümeyi tercih edebilirsiniz. Unutulmaması gereken bir nokta da kısa mesafeler için araç kullanmamaktır. Bununla birlikte yürüyen merdiven olan yerlerde bunu kullanmayarak normal merdivenleri de kullanabilirsiniz. Önceliğiniz yürümek olduğu taktirde günlük 10 Bin adımı kolaylıkla geçebilirsiniz.

Yürüyüşe yeni başlayacaklar için ilk 1-2 hafta boyunca vücudu yormadan kısa mesafeli yürüyüşler yapılması tavsiye edilir. 2 haftadan sonra yürüyüş mesafesini yavaş yavaş arttırmak bünyeyi de fazla zorlamadan harekete geçirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz