Diş Ağrısına Evde Ne Yapabiliriz?

Diş Ağrısına Evde Ne Yapabiliriz - Diş Ağrısına Evde Ne Yapabiliriz?

Diş ağrısı çeken birisi gerçekten acıların en büyüğüne katlanmak zorundadır. Diş ağrısı iş yerinde verimliliğinizi düşürür ve gece yatakta rahatça uyumanızı engeller. Evet diş ağrısına kesin çözüm bir diş hekimine danışmaktadır ancak kalıcı bir çözümden önce anlık bir çözüm üretmek isteyenlere pratik çözümlerimiz var.

dis agrisi evde nasil gecirilir - Diş Ağrısına Evde Ne Yapabiliriz?Tuzlu Su Karışımı

Diş ağrısına çok hızlı bir çözüm üretmek istiyorsanız tuzlu su karışımı sizin için ideal bir çözüm olarak gözüküyor. Ancak tabi ki tuzlu su içmek biraz kötü olabilir, zaten çözüm tuzlu su içerek olmayacak o yüzden çekinmenize gerek duyulacak bir durum söz konusu değil. Bir su bardağı içerisine bir çay kaşığı tuz döküyoruz sonrasında hazırladığımız tuzlu su karışımını ağrı yapan dişimizin olduğu bölgede çalkalıyoruz bu şekilde ağrı şiddetine göre sorunumuza çözüm üretiyoruz.

Karanfil Çiğnemek

Karanfil çiğnemek diş ağrısına müdahale içerisinde en doğal çözümlerden bir tanesidir. Karanfili tüm marketlerden ve baharatçılardan temin edebilirsiniz. Bir tutam karanfili ağzımıza attıktan sonra tıpkı sakız çiğner gibi ağrı yapan dişimizin olduğu bölgede çiğniyoruz. Bu şekilde oldukça hızlı bir şekilde ağrımızı durdurabiliriz.

Sıcak ya da Soğuk Terapisi

Sıcak ve soğuk diş ağrısını tetikleyen en önemli hangi durum diş ağrısına sebep oluyorsa ağrı yapan dişimizin olduğu bölgeye tam tersi ısıyla tedavi uygulayabiliriz.

Anestezik Sprey

Eğer evde anestezik sprey bulunuyorsa ağrıyan dişinize anestezik sprey sıkarak ol bölgeyi tamamen uyuşturabilirsiniz bu şekilde diş ağrısına çözüm üretebilirsiniz ancak spreyin doğru kullanılmaması durumunda ağız bölgesini geçici bir süre kullanamayabilirsiniz buda belirli bir süre su içememek ya da yemek yiyememek anlamına geliyor. Eğer temin etmek istiyorsanız öncelikle bir sağlık kuruluşuna başvurmanız ve doktor onayı almanız gerekiyor, hamilelerin kullanımı için uygun değildir zaten uygun olmayan bir durum söz konusu ise doktorunuz size bu yöntemi önermeyecektir. En etkili ve kesin çözüm olduğunu etkileyelim.

Ağrı Kesiciler

Doğal yöntemlerden ziyade daha kesin bir çözümdür ancak ağrı kesicilerde zamanla diş ağrısına çözümde işe yaramayabiliyor. Örneğin sabah diş ağrısı için ağrı kesici içtik öğlende tekrar ağrı kesici alamayacağımız için çok kalıcı bir çözüm değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here