Coca-Cola’nın İçinde Neler Var?

0
258

Coca-Cola’nın İçinde Neler Var? Coca-Cola’nın içeriği her zaman çok merak ediliyor. O halde sıralayalım.

Coca-Cola’nın İçinde Neler Var?

Coca Colanın İçinde Neler Var - Coca-Cola'nın İçinde Neler Var?
Coca-Cola’nın İçinde Neler Var?

Coca-Cola’nın içerisinde su, şeker veya fruktoz-glikoz şurubu, karbondioksit, renklendirici olarak karamel, asitliği düzenleyici olarak fosforik asit, doğal aroma vericiler ve kafein bulunur. Coca-Cola?nın içindekilere dair bilgiler ürün paketlerinin üzerinde yer alır.

Detaylandırmak gerekirse, Cola-Cola’nın içindekileri şu şekilde açıklayabiliriz:

SU: Coca-Cola Orijinal Tat’ın %85’inden fazlası sudan oluşur. Ürünlerimizde kullandığımız suyun kalitesini sürekli olarak denetleriz. Kullandığımız su, yüksek kalitede ve güvenlik standartlarımıza uygundur.

ŞEKER: Bir bardak (250 ml) Coca-Cola Orijinal Tat 28 gram şeker içerir. Şeker yiyecek ve içeceklere tat ve lezzet katar, bununla birlikte kalori kaynağı olduğu için kararında tüketmek önemlidir.

KARBONDİOKSİT: Karbondioksit içeceklere baloncuklu etkiyi vermek için eklenir ve ferahlık hissi sağlar. Soluduğumuz havada da bulunan, renksiz ve kokusuz bir gazdır. Büyük bülümü, içeceğin kapağı açıldığı anda havaya karışır.

RENKLENDİRİCİ KARAMEL: Renklendirici karamel Coca-Cola Orijinal Tat’a karakteristik rengini verir. Gıda sektöründe yaygın olarak kullanılan bir renklendiricidir. Dünya çapında otoriteler tarafından güvenli olarak kabul görmektedir.

FOSFORİK ASİT: Fosforik asit, Coca-Cola Orijinal Tat dahil olmak üzere, bazı içeceklerimizde asitliği düzenlemek için kullanılır. Ürünlerimize eşsiz deneyimin bir parçası olan keskin tadını vermekte yardımcı olur. Fosforik asit, dünya sağlık otoritelerinin onayladığı güvenli bir gıda bileşenidir.

DOĞAL AROMA VERİCİLER: Coca-Cola Orijinal Tat’ın eşsiz tadına katkıda bulunur.

KAFEİN: Bir bardak (250 ml) Coca-Cola Orijinal Tat’ın içerisinde 24 mg kafein bulunur. Coca-Cola Orijinal Tat’ın içerdiği kafein, aynı miktardaki kahvede bulunan kafein oranından çok daha azdır.

Kararında tüketildiğinde kafeinin güvenli olduğu bilinmektedir. Milyonlarca insan her gün kafein içeren kahve, çay ve meşrubatları tüketmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here