Beyaz Saçlar Eski Rengine Nasıl Döner? Saçlarım Beyazlıyor Ne Yapmalıyım?

0
352

YN7a1Z - Beyaz Saçlar Eski Rengine Nasıl Döner? Saçlarım Beyazlıyor Ne Yapmalıyım?

Saç beyazlaması, birçok kişinin en büyük sorunlarından bir tanesidir. Son dönemlerde 18 – 25 yaş aralığındaki gençlerde de saç beyazlamaları arttığı gözlemleniyor. Bu artışı engellemek için saç beyazlaması için bitkisel çözüm yolları arayışına girdim. Bu arayış sırasında saç bakımı evde yapabileceğimiz Ahmet Maranki’nin üç farklı yöntemine denk geldim. Bunlar ;

Beyazlayan saçlarınızı eski haline getirmenin bir yolu varmı ? Beyazlayan saçlar tekrar siyah olurmu ? Saçlarımın beyazlamasının sebebi nedir ve nasıl engel olurum ? Beyazlayan saç sorunu yaşayan Beyler ve Bayanalar, bu makalemiz sizin sorularınıza cevap olabilecek nitelikte. Beyaz saç sorunuyla bu yazımızdan sonra daha etkin mücadele edeceksiniz, emin olun.

1 – Gerekli Malzemeler: 1 Litre su, 5 adet kurutulmuş yeşil ceviz kabuğu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Kaynamakta olan 1 litre su içerisine ceviz kabukları eklenir ve ortalama 5 dakika boyunca kaynatılır. Elde ettiğimiz bu ceviz kabuğu çayı ile saçlar 21 gün boyunca, saç diplerine masaj uygulanarak yıkanır. Yıkandıktan sonra saçlar durulanmaz yani çay saçta kalır.

Not: 21 günlük süreyi kendinize göre uzatabilirsiniz. Herkesin vücut yapısı farklıdır.

2- Gerekli Malzemeler: 1 Litre su, 10 adet cevizin dış kabuğu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yukarıdaki yöntemden tek farkı: Bu yöntemin 15 dakika kaynatılması gerekmektedir. Uygulaması falan aynıdır.

3- Gerekli Malzemeler: Cam kavanoz, 3 tatlı kaşığı ceviz yağı, yarım tatlı kaşığı kristal tuz, 1 tatlı kaşığı alkali su

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yukarıdaki malzemeler, cam kavanoza konulduktan sonra eriyene kadar karıştırma işlemi yapılır. Eridikten sonra elde edilen karışım saç diplerine masaj yapılarak uygulanır. Saç bone veya onun gibi bir şey ile sarılır. Ortalama 1.5 – 3 saat arası beklenir. Bu süreden sonra saçlar sabun kullanılarak ( şampuan değil ) yıkanır. Durulama işlemi ise elma sirkeli su ile yapılır.

Yukarıdaki 3 farklı yöntemden birilerini uygulayarak 21 – 30 gün arasında saç beyazlamasının önüne geçebilirsiniz. Ahmet Maranki’nin beyaz saçları eski haline döndürme formülü umarım sizlerde de işe yarar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz