20 lik Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım? Kesin Doğal Çözümler

0
377

20 lik Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım? Kesin Doğal Çözümler  20 lik diş ağrısına bitkisel çözüm yöntemleri makalemizde, 20 lik diş ağrısı nasıl geçer? Evde yapabilecekleriniz konusuna sizlere bilgi verdik.

3qQ5YM - 20 lik Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım? Kesin Doğal Çözümler
20 lik Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım?

20 lik Dişim Ağrıyor Ne Yapmalıyım? Kesin Doğal Çözümler

Sarımsak

Sarımsak antioksidan, antibiyotik, anti-inflamatuar yapısıyla yirmilik diş ağrıları hafifletmek için oldukça etkilidir. Hatta ağızdaki bakteriyel enfeksiyonlarla savaşır, ağız sağlığını korur.

Bir diş sarımsağı ezip 20’lik dişe yerleştirin, 1-2 diş sarımsağı çiğnemenizde ağrınızı kesecektir.

Soğan

20’lik diş ağrısı için bitkisel çözüm olabilir! Soğan antiseptik, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleri ile enfeksiyona neden olan mikropları yok edip, 20’lik diş ağrınıza şifa olur.

Soğanı çiğneyin yahut bir parça soğanı ağrıyan yere koyun.

Karanfil Yağı

Bir parça pamuğu karanfil yağına batırın, ağrıyan yere bunu sürün. Ağrıyan dişe 2-3 kuru karanfil koymanız ve bunu çiğnemekkte ağrıyı giderecektir. Bir diğer yöntem; 1 diş ezilmiş karanfil, biraz kaya tuzu ve bir kaç damla karanfil yağını karıştırıp hamur kıvamına getirin. 20’lik dişe koyup 5-10 dakika bekletin.Ilık su ile durulayın. Günde bir kaç kez bu uygulamaya devam edin.

Nane

Yirmilik diş ağrısına bitkisel ne iyi gelir? Nane! Nane yirmilik diş ağrısı için bir diğer çok etkili asırlardır kullanılan çarelerdendir. Bu bitki ağrı hafifletmeye yardımcı olan anestetik özellikler bakımından zengindir. Artı olarak,enfeksiyona neden olabilen ağızda bakterileri kurutmaya yardımcıdır. Ağrılı alana biraz nane yağı sürün, biraz dişinizde kalsın. Daha sonra ılık tuzlu su ile ağzınızı çalkalayın.

Tuz

20’lik diş ağrısına doğal çözüm yöntemlerinden biri de tuzdur. Tuz diş eti inflamasyonunu azaltır, enfeksiyonla mücadele edip, yayılmasını önler. 1 bardak sıcak suya 1 tatlı kaşığı tuz atın.

Ağzınızı ara ara bu suyla çalkalayın, mikroplar kırılacak, diş ağrınız hafifleyecektir.

2. Yöntem

Biraz tuz ve toz biberi karıştın, içine bir kaç damla su katıp, hamur kıvamına getirin.

Ağrıyan dişinize uygulayıp, biraz bekletin, ağrı geçene kadar günde 2-3 kez

bu yöntemi uygulayın.

Siyah Zeytin

Bir iki adet zeytinin çekirdeklerini çıkarın ve zeytinin etli iç kısmını 20 lik dişinizin ağrıdığı yere bastırın.

Maydanoz

Maydanoz da 20 lik diş ağrısının geçmesinde önemli rol oynayacaktır. Maydanozu güzelce ezdikten sonra ağrıyan diş etrafına yavaş yavaş masaj yapar gibi sürmek gerekir.

Limon

Limon kabuğu 20’lik diş ağrısından kurtulmanın doğal yollarındandır.Limondiş ve diş etlerini güçlendirmek için yardımcı olan C vitaminini zengin miktarda içerir.Bir tutam tuz ile 1 çay kaşığı ince öğütülmüş limon kabuğunu karıştırın ve dişinizin ağrıdığı dişte sorun olan yerleri tedavi etmek için diş tozu olarak kullanın.Günde iki kez bu karışımla diş ve diş etlerine masaj yapın.Dişiniz ağrısı geçmekle kalmayacak dişleriniz de beyazlayacaktır.

Pul Piper

Kırmızı pul biber 20’lik diş ağrısından kurtulmanın doğal yollarındandır.Dişiniz çok ağrıyor ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, mutfağa gidin ve pul bibere biraz tuz ekleyip dişinize koyun, ağrınız kısa sürede kesilecektir.

Bu çözümlerin geçici olduğunu unutmayınız, en kısa süre Doktor kontrolüne gitmeyi ihmal etmeyiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz