Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

0
78

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
Sıfır Araç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ekonomik ve teknolojik gelişmelerle birlikte piyasada birçok araba modeli bulunmaktadır. Farklı marka ve fiyatları bulunan sıfır bir araba almayı düşünürken dikkat edilmesi gereken pek çok özelik bulunmaktadır.

Piyasa Araştırması

Araba almadan önce yapılması gereken en önemli işlerin başın da piyasa araştırması gelmektedir. Öncelikle kendi talebimiz ve bütçemiz doğrultusun da piyasa araştırması yapılmalı, bu şekilde daha doğru araç alım-satımı gerçekleştirebilirsiniz çünkü aynı marka ve fiyatlarda farklı özelikte birçok araç bulunmaktadır.

Aracın Kullanım Amacı

Arabayı almaya karar verdiğimiz zaman öncelikle aracın kullanım amaçlarına bakmamız gerekir. Piyasada yer alan araçların farklı özelikte olduğu hatta aynı model arabaların da dahi farklı özelikte olduğu bilinmektedir. Kendi kullanım amacımıza göre aracınızı seçmelisiniz.

Test Sürüşü

Sıfır araç alımında göz ardı edilmemesi gereken en önemli konulardan bir tanesi de test sürüşü olmaktadır. Sıfır araç alırken bütçemiz doğrultusunda kullanım kolaylığı olan araçları seçmeliyiz. Aracın ”ergonomi” ve ”fonksiyonel” özeliklerine dikkat edip aracı buna göre seçmemizde fayda vardır.

Yakıt Tüketimi

Yeni bir araç alımın da neredeyse bütün müşterilerin öncelik verdiği konuların başın da aracın yakıt tüketimi gelmektedir. Türkiye’deki yakıt fiyatlarının yüksek olması bu durumu etkilemektedir. Bazı araçlar özelik ve performans açısından iyi olsa da yüksek yakıt tüketimi nedeniyle pek tercih edilmemekte ve aracın yakıt tüketimi araç seçiminde ön plana çıkmaktadır.

Araç Parça Fiyatları

Alınan sıfır araçların zamanla bazı parçaları işlevini kaybetmekte bu parçaların onarımı yapılsa da bazı durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Böyle durumlarda araç parçalarının hem fiyatı hem de piyasa da kolay bulunması önem arz etmekte, özelikle marka değeri yüksek olan araçların parçaları masraflı olmaktadır. Araç almadan önce piyasa da araç parça fiyatları araştırılmalı ve buna göre bir seçimde bulunmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

thirteen + 19 =