Kıyafet Ve Ayakkabı Uyumu Nasıl Sağlanır?

Kıyafet Ve Ayakkanı Uyumu Nasıl Sağlanır - Kıyafet Ve Ayakkabı Uyumu Nasıl Sağlanır?

Öncelikle seçtiğimiz ayakkabı klasik mi yoksa spor mu ona göre karar vermeliyiz. Şık bir gece elbisesinin altına elbette spor ayakkabı giyilmeyeceğine göre stiletto veya platform ayakkabılar tercih etmeliyiz. Günlük hayatta bir alışverişte veya yürüyüş yapılacağı zaman rahat spor ayakkabılar giymek doğru bir tercih olacaktır. Günlük giyeceğimiz bir elbisenin altına rahat tercih yapmak istiyorsak sandalet veya spor ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Hangi Renk Ayakkabı Hangi Kıyafet İle Kombin Edilir?

Ayakkabı ile kıyafet kombin ederken renk uyumuna dikkat etmemiz gerekir. Örneğin kırmızı bir elbisenin altına kırmızıya dair tüm tonlarda olan ayakkabıları tercih edebiliriz. Beyaz ve kırmızı, siyah ve kırmızı uyumunu göz ardı etmemek gerekir. Düz renk kıyafet kombini için daha ön plana çıkarıcı ayakkabılar tercih edebilirsiniz.

Siyah Stiletto

Siyah stiletto şüphesiz her kıyafet uyum sağlayan bir ayakkabıdır. Şık bir gece elbisesinin altına rengi farketmeksizin siyah stiletto ayakkabı giyebilirsiniz. Veya bir iş görüşmesine giderken, bir partide, klasik takımların altında, kumaş pantolonlarla kombinleyebilirsiniz.

Beyaz Sneaker Ayakkabı

Daha çok günlük hayatta kullanılan beyaz ayakkabılar rahatına düşkün olanlar için ideal bir seçimdir. Kot jeanlerin altına veya eteklerin altına rahatça kombinlenebilirler.

Platform Ayakkabı

Platform ayakkabılar stilettolara göre daha gösterişlidirler. Özel günlerde kullanılması daha uygundur.

Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Örneğin beyaz bir bluz ve jean pantolon kombini yaptınız. Kış kombini olacaksa altına kahverengi süet bir bot, yaz aylarında ise beyaz spor veya tercihe göre renkli stilettolar kullanabilirsiniz. Şık bir gece elbisesi rengi siyah veya kırmızı düz renklerde ise altına her renk stilettolar giyilebilir.

Her kombine uyum sağlayacak ayakkabıları bulundurmak bizim kolaylıkla kombin yapmamızı sağlar. Düz bir sneaker, stiletto, ve kış aylarında giyebileceğimiz düz ve topuklu botlar her zaman kurtarıcımız olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here