Kısa Boylu Kadınlar Ne Giymelidir?

0
307

Kısa Boylu Kadınlar Ne Giymelidir?

Kısa Boylu Kadınlar Ne Giymelidir - Kısa Boylu Kadınlar Ne Giymelidir?

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Her kadın kendi vücut tipine göre giyinerek, kendini iyi ve özgüvenli hissedebilir. Uzun boylu kadınların kendilerine göre giyim taktikleri olduğu gibi, kısa boylu kadınların da vardır. ‘Peki kısa boylu kadınlar kendi vücut tiplerine göre nasıl giyine bilir?’ Diye bir soru varsa aklında, o zaman hemen aşağıya göz atmanda fayda var!

 Kısa Boylu Kadınlar İçin Ayakkabı Seçimi   

Herkesin de bildiği gibi kısa boylu kadınlar ayakkabı seçiminde topuklu ayakkabıyı daha çok ön planda bulundurmalıdır. Tabi ki bazı topuklular ayağınızda gün boyu rahat hissetmenizi engeller. Bundan dolayı spor ayakkabılarda blok taban ve topuklularda dolgu topuk tercih etmeleri gerekir. Özellikle çalışan bir kadınsanız günlük olarak bu tarz ayakkabılar sizi gün boyu iyi hissettirecektir. Ayrıca ayakkabı tercihinde sivri burun kullanarak da uzun görünebilirsiniz.

 Kısa Boylu Kadınlar İçin Pantolon Seçimi

Tabi ki her kadın uzun olmak zorunda değildir veya uzun göstermek zorunda değildir ama kendinizi uzun göstermek sizi iyi hissettiriyorsa pantolon seçiminde de özen göstermeniz gerekir. Yüksek bel pantolon tercih ederseniz boyunuz uzun görünecektir. Ama yüksek bel pantolon giydiğinizde üstünüze crop kesim bir t-shirt, kazak, sweatshirt tercihiniz olmalıdır. Eğer üstüne uzun bir seçim yaptıysanız mutlaka kenarından bile olsa pantolonunuzun içine sokarsanız sizi hem cool hem de uzun gösterecektir.

Kapri boy pantolon gibi tercihler de sizi olduğunuzdan kısa gösterir ve bacak boyunuzu keser. Onun yerine ayak bileğinizde biten pantolonları tercih etmeniz doğru bir seçim olacaktır. Ayrıca İspanyol paça pantolonlarda doğru kombini sağladığınızda sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

 Kısa Boylu Kadınlar İçin Etek Seçimi 

Etek seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken nokta bacaklarınızın düzgün bir görünüme sahip olup olmadığıdır. Eğer bacaklarınız düzgün bir görünüme sahipse o zaman tercihinizi mini eteklerden yana kullanabilirsiniz. Mini etekler hem zarif hem de sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir.

 Kısa Boylu Kadınlar İçin Elbise Seçimi     

Kısa boylu kadınlar elbise seçerken dar ve fit elbiselere yoğunlaşmalıdır. Çünkü bol kıyafetler kişiyi olduğundan kısa ve geniş gösterir. Etek boyunda mini boy etek tercih etmeniz gerektiğini söylemiştik ama bunda biraz daha işler değişiyor. Tercih ettiğiniz elbise uzun olmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz