Ana Sayfa Kültür-Sanat Youtuber Enes Batur Yeni Filminin Fragmanını Yayınladı

Youtuber Enes Batur Yeni Filminin Fragmanını Yayınladı

0
349

Günümüzün yeni trendlerinden bir tanesi de insanların ilgisini çekmek ve kendisine ait ve onlara sürekli olarak ulaşabileceği bir mecra yaratmak. Elbette bunun için en müsait olan yer sosyal medya. Youtuber Enes Batur bunu gerçekleştirmiş. Şu anda ülkemizde Youtube üzerinden en fazla takipçisi olan kişi.

enes01 1024x683 - Youtuber Enes Batur Yeni Filminin Fragmanını Yayınladı

Enes, 19 yaşında olması sebebiyle yaşıtlarının desteğini çoktan arkasına almış. Şu anda Youtube üzerinde 5,4 milyon takipçisi var. Bu sayı daha önce ülkemizde bu alanda çalışma gösteren kişilerin ulaşamadıkları bir sayı. Üstelik Enes’in tek bir kanalı yok. Çektiği videoları daha düzenli bir şekilde kategorileştirmek için farklı kanallar açmış. Teknoloji ve sosyal medya başta olmak üzere bir insanın hayata dair karşılaşabileceği hemen hemen her şeyle ilgili bir video bulunmakta.

Enes Batur bu başarısı yüzünden geçtiğimiz hafta Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde bu yıl ilk defa verilen En İyi Youtube / Instagrammer ödülünü kazandı. Bu ödülü kazandıktan bir hafta sonra da çekmiş olduğu ve önümüzdeki günlerde vizyona girecek olan “Hayal mi Gerçek mi?” adındaki ilk filminin fragmanı da yine kendi Youtube kanalı üzerinden paylaştı.

Filmin Konusu Kendi Hayatı

19 yaşında olan Enes Batur, bu filmde kendi hayatını anlatmakta. Polis babası ve hemşire annesi ile çok fazla zaman geçiremediğinden ve bu sebepten dolayı 6 yaşında kendisine alınan bilgisayarla oyalanan Enes’in ilerleyen dönemlerde nasıl Youtuber olduğu bu filmin ana konusu. Enes’in bu filme dair kendi kanalında yayınladığı metin ise şu şekilde:

enes02 - Youtuber Enes Batur Yeni Filminin Fragmanını Yayınladı

“Enes Batur içine kapanık bir çocuktur. Polis olan babası ve hemşire olan annesi ile neredeyse hiç zaman geçiremez. 6 yaşındayken babası Enes Batur’a bilgisayar alır ve tüm dünyası o olur. Okulda da her zaman dışlanan bir çocuk olmuştur. Çocukluğundan beri çevresindeki herkes tarafından sevilmenin hayalini kuran Enes Batur’un artık başka bir hayali daha vardır; YouTuber olmak. Fakat bu hayali ailesi tarafından desteklenmez, üniversite sınavına hazırlanması için onu zorlarlar. Enes Batur, zor bir karar vermek zorunda kalır; ya hayallerinin peşinden koşup YouTuber olacaktır ya da üniversite sınavına çalışacaktır.”

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz