Ana Sayfa Kültür-Sanat Volkan Severcan Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Volkan Severcan Kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
325

Volkan Severcan , 28 Ağustos 1966 İzmir doğumludur. Tiyatro oyuncuğu ve seslendirme sanatçılığı yapmaktadır. İzmir Özel Türk Koleji mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü Oyunculuk bölümü mezunu olan sanatçı, sanat yaşamına 1984 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda başladı.

59746d4c2269a20f80a131d6 - Volkan Severcan Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Sırasıyla; Dormen Tiyatrosu, Tiyatrokare, Tiyatro İstanbul ve ardından kurucusu olduğu Tiyatro Sahnekarlarda sahne aldı. Halen Tiyatro Sahnekarlarda hem oyuncu hem de Genel Sanat Yönetmeni olarak görev almaya devam etmektedir. Birçok dizide ve sinema filminde oyunculuk yapmıştır. Ayrıca, yıllardır Seslendirme Yönetmenliğinin yanı sıra birçok yabancı sinema filmi ve yabancı dizide seslendirme yapmış olması nedeniyle, sesi en çok tanınan sanatçılardandır.Oyunculuk, yönetmenlik ve sunuculuğun dışında kurucusu olduğu VS CREATIVE de birçok önemli kuruluşa hizmet vermektedir.

Volkan Severcan oynadığı diziler - Volkan Severcan Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Birçok dizide ve sinema filminde oyunculuk yapan Volkan Severcan, halen Tiyatro Sahnekarlarda hem oyuncu hem de Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yapmaya devam etmektedir. Ayrıca, yıllardır birçok yabancı sinema filmi ve yabancı dizide seslendirme yapmış ve yapmaktadır.

Volkan Severcan , Çocuklar Duymasın’da Tuna karakterini oynamaktadır.

Hayatı ;

Volkan Severcan 28 Ağustos 1966 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Bora adında bir erkek, Meltem adında bir kız kardeşi vardır. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesinde okumaya başlamıştır fakat daha sonra geçtiği İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Oyunculuk fakültesinden mezun olmuştur. 1984 yılında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oyuncu olarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. .2000 yılından itibaren sırasıyla; Dormen Tiyatrosu, Tiyatrokare, Tiyatro İstanbul ve ardından kurucusu olduğu Tiyatro Sahnekarlarda sahne almıştır. 90’lı yıllarda Taksim Sanat Evi’nde işletme müdürü olarak çalışmıştır. 2005 yılında VS Creative’yi kurmuştur.

Özel yaşamı ;

Severcan, 11 Mart 1994 tarihinde Buket Dereoğlu ile evlenmiştir. Fakat 18 Mayıs 1996 tarihinde boşanmıştır. 1997 yılında Müge Hanım ile evlenmiştir ve Melis adına bir kızı vardır.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz