Uzaylılar Tarafından Kaçırılan İnsanlar

0
409

Her dönem uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını iddia eden insanlar olmuştur. Bunların pek çoğunun gerçekten ünlü olmak için yalan söyledikleri de ortaya çıkmıştır. Ancak bazılarının anlattıkları olaylardan yola çıkarak gerçekten kaçırılmış olabilme ihtimallerinin var olduğunu da göz önünde bulundurmak gerek.

Özellikle 90’lı yılların başlarından itibaren Amerika’da uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını iddia etmeye başlayan insanlar ortaya çıkmaya başladılar. Kimisi saçma sapan şeyler anlatırken, aralarında gerçekten enteresan şeyler anlatanlar da vardı. Bu insanların gerçekten kaçırılmalarını destekleyen şeyler sadece anlattıkları, kaçırıldıktan sonra başlarına gelenler değildi. Kaçırıldıklarını iddia eden ve birbirlerini hayatları boyunca hiç görmemiş ciddi sayıda insan kaçırılma aşamalarının başından sonuna kadar aynı şekilde anlatıyorlardı.

Bir Kaçırılma Vakası

1993 yılında San Francisco’da yaşan Manuel Sevilliano, akşam 9 civarlarında işinden evine gelir. O kadar yorgundur ki saat 10’u geçerken yatar. Yatak odası üç katlı evinin en üst katındadır. Sevilliano’nun 3 yaşında bir kızı vardır. Gece saat 2 gibi, su içmek için evinin en alt katındaki mutfağa iner. Yaz mevsimi olması dolayısıyla pencereler açıktır. Su içerken dışarıdan köpek havlamaları duyar ancak bunun çok fazla üzerinde durmaz. Sadece kafasını camdan dışarı çıkarır ve havanın ne kadar sıcak olduğunu düşünür. Hava gerçekten anormal bir şekilde sıcaktır. Üst kata tekrar yatak odasına çıkar ve yine karısının yanına uzanır. Kızları da kendileriyle aynı odada yatmaktadır.

Tekrar uykuya daldıktan kısa bir süre evin camından içeriye giren ve yatakta kendisini aydınlatan bir ışık hüzmesi belirir. Sevilliano’nun anlattıklarına göre o anda uyanıktır. Ancak ışığın kendisini aydınlatmaya başlamasıyla birlikte hiçbir şekilde konuşamamaya ve hareket edememeye başlar. Koca oda içerisinde, içeri süzülen ışık sadece kendisini aydınlatmaktadır. Hemen yanında yatan karısının üzerinde en ufak bir ışık yoktur.

Benzer Kaçırma Yöntemleri

Sevilliano, bir anda, yatar vaziyette, yatağın üzerinden yaklaşık 1 buçuk metre havaya kalkar ve cama doğru havada ilerlemeye başlar. Cama çarpacağını düşünürken, camın içinden geçer ve dışarı çıkar. Odası üçüncü katta olduğu için camdan dışarı çıktığında yerden yüksekliği yaklaşık 20 metredir. Havada yavaş yavaş hareket ederek ışık hüzmesinin geldiği kaynağa doğru yükselmeye başlar. Kaynağa yaklaştıkça sıcaklık da artmaktadır. Bu sıcaklık mutfakta camdan baktığındaki sıcaklıkla aynıdır. Yaklaşık 1 dakika boyunca kaynağa doğru yükselir ve en sonunda göz alıcı beyazlıkta olan bir geçitten içeri girer ve etrafın mermer gibi bembeyaz olduğu büyük bir odayı andıran ve ortasında mermerden oluşan bir insan ölçülerindeki masaya yavaşça indirilir.

Hala bunun bir kabus mu yoksa gerçek mi olduğunu düşünmektedir. Çünkü ne konuşabiliyor ne de hareket edebiliyordur. Bir süre sonra masanın etrafında 4 tane, insan formundan uzak yaratık belirir. Sevilliano’nun üzerindeki elbiseler bir anda kaybolur. Bu yaratıklardan bir tanesi göğsünün üzerinden, diğeri de ayaklarının üzerinden kemere benzer bir alet yardımıyla Sevilliano’yu bağlarlar. Yaratıklardan bir tanesi de elindeki detektöre benzer bir cihazı adamın cinsel organı üzerine tutar. Cihaz, bir fotokopi makinesi gibi ses çıkarmaktadır. Bu işlem 10 saniye civarında sürmüştür. Uyanık olduğu için bu işlemlerin tamamına tanıklık eden Sevilliano, garip bir şekilde bütün bu süreç içinde hiç korkmadığını ve heyecanlanmadığını söylemiştir.

uzayli01 - Uzaylılar Tarafından Kaçırılan İnsanlar

Uzaylıların Konuşmalarına Tanık Olmak

Yaratıklar sürekli birbirleriyle garip bir dilde konuşmaktadırlar. Sevilliano’nun dikkatini, yaratıklar çıplak oldukları için olmayan cinsel organları çekmiştir. Yani yaratıklar cinsiyet sahibi değillerdir. Bir başka deyişle, erkek mi yoksa dişi mi oldukları görünüşlerinden anlaşılmamaktadır. Yaklaşık beş dakika sonra odaya başka bir yaratık girer. Bu yaratığın elinde ufak, çıplak bir başka canlı vardır. Sevilliano kafasını kaldıramadığı için sadece gözleriyle bu ufak yaratığın ne olduğunu ve orada ne aradığını çözmeye çalışmaya başlamıştır. Uzaylılardan bir tanesi bu ufak canlıyı, Sevilliano’nun yanına getirir ve görebileceği şekilde yaklaştırır. Sevilliano, o ana kadar sakinliğini korumasına karşın ufak canlıyı görünce kısa süreli baygınlık geçirir. Çünkü kendisine gösterilen canlı kendisinin aynısıdır.

Rüya mı Yoksa Gerçek mi?

Adam kendisine geldiğinde odada kimse yoktur. Neler olduğunu anlamaya çalışırken birden yine havalanır. Geldiği geçitten geçer ve ışık hüzmesi eşliğinde evinin camından tekrar yatağına bırakılır ve hemen peşinden uyutulur. Sabah uyandığından kendisini çok yorgun hisseden adam, karısına çok da belli etmeden gece ile ilgili sorular sormaya başlar. “Su içmeye gittiğimi fark ettin mi?” der. Karısı “evet, gidip sabaha kadar yukarı çıkmadın. Sıcaktan dolayı alt katta yattığını düşündüm” der. Ancak adam yukarı çıkıp yatağına yatmıştır ve karısı bir şekilde bunu anlamamıştır.

Sevilliano, bu kaçırılmasını ve uzaylıların kendi üzerinde yaptığı uygulamaları, kendi ırklarını bir şekilde devam ettirmek istemeleri yüzünden yaptıklarına inanmakta. Çünkü cinsiyetleri olmayan bu uzaylıların kendisini kullanarak kendilerine benzeyen yeni uzaylılar ürettiklerini düşünmektedir. Cinsiyetleri olmayan uzaylılar çoğalmak için böyle bir yöntem seçmiş olabilirlerdi. Bu tabii ki Sevilliano’nun kendi düşüncesiydi.

Uzaylı Gördüğünü Söyleyenlere Karşı Oluşan Önyargı

Sevilliano, bir süre bu hikayesine kimseyi inandıramadı. Güzel kurgulanmış bir hikayeydi ama hikayeden öte gidemiyordu. Anlattıkları insanlar genelde Sevilliano’ya gülüyorlardı. Ancak üç sene içinde uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını iddia eden insanlardan bazıları, aynı Sevilliano’nun yaşadıkları şekilde kaçırıldıklarını anlatarak ortaya çıktılar. Üstelik bu insanlar birbirlerini daha önce bir defa bile görmemişlerdi. Hatta bir tanesi San Francisco’da yaşarken birisi Seattle’da, bir diğeri New York’ta yaşıyordu. Ancak anlattıkları şeyler birebir aynıydı. Kaçırılanlardan bir kadın, aynı şekilde kendisine, kendisinin yüzüne sahip bir yaratık gösterdiklerini anlatmıştır. Bu kadın aynı şekilde geceleyin camın içinden geçtiğini de söylemiştir.

Birbirini tanımayan, daha önce hiç karşılaşmamış yüzlerce insanın noktası ve virgülüne kadar aynı kaçırılma hikayesini anlatmaları, gerçekten de uzaylılar tarafından kaçırılmış olma ihtimallerini güçlendiriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz