Ana Sayfa Kültür-Sanat Türkiye’de Karavanla Seyahat Kültürü

Türkiye’de Karavanla Seyahat Kültürü

0
326

Seyahat etmek, gezmek eğlenmek kim istemez ki? Minimum harcamayla maksimum sonuçlar elde etmek isteyen insanların bu konuda çeşitli yöntemler var. Bunlardan en popüler olanı ise karavanla seyahat etmekten geçiyor. Hem güvenilir hem salaş hem de kalacak yer masrafı yemek masrafı olmadan maceradan maceraya atılmak mümkün. Hem ülke içinde hem de yurt dışında karavanla yolculuk etmek istemez misiniz? Ne de olsa yollar sizin değil mi? Türkiye’de karavanla seyahat kültürü için aynı anda 4 mevsimin yaşanabildiği bu güzel ülkemizin doğasıyla iç içe olacağınız birkaç yerden bahsedelim hemen;

karavan02 - Türkiye'de Karavanla Seyahat Kültürü

Ege ve Akdeniz Bölgesi

Denizden kopamayanların en çok tercih ettiği Ege bölgesinde karavanla seyahat edebileceğiniz iller; Çanakkale, Assos, Balıkesir, Edremit körfezi bunların yanı sıra son yıllarda ise İzmir, aydın, Denizli gibi son yıllarda popüler olan illerimiz de bulunmaktadır. Akdeniz Bölgesinde ise; Antalya Kaş ve Olympos çokça tercih edilmektedir.

Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu Bölgesi

Doğu Karadeniz bölgesinde sahil şeridini izleyip harika manzara ve temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz. Orta Anadolu’da ise en Nevşehir-Ürgüp’e gidebilir Peri Bacalarının eşsiz güzelliğine doyabilirsiniz.

karavan01 1024x736 - Türkiye'de Karavanla Seyahat Kültürü

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Bozkırın ve Mezopotamya’nın esintilerini taşıyan gerek yemek kültürü gerekse de sıcak Anadolu insanlarını daha yakından tanımak için muhteşem bir tercih. Soğuk olmasından korkmayın yaz ve bahar Doğu Anadolu da Erzurum harika bir seçenek olacaktır.

karavan03 - Türkiye'de Karavanla Seyahat Kültürü

Türkiye’de karavanla seyahat kültürü için yukarıda sizler ile paylaştığımız bölgeleri gezmeyi ihmal etmemelisiniz. Seyahatin yanında ülkemizin çeşitli yerlerinde karavan ve çadır ile konaklamaya olanak sağlayan tesisler de mevcuttur. Bu tesisler son derece güvenli olup karavanlar buraya park edilerek konaklama yapılması mümkündür. Ayrıca bu tesislerde karavanda kalırken ihtiyaç duyulabilen elektrik, su gibi hizmetler de verilmekte.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz