TRT Arşiv Web Sitesi İle Geçmişe Yolculuk

0
346

Yaşı ilerleyen insanlarda görülen en önemli duygusal davranışlardan bir tanesi de geçmişe olan özlemlerinin artması. İnsan yaşlandıkça çoğalan hatıralar ve bu hatıraları tekrar yaşayamayacak olma duygusu insanları eskiye dair arayışlara itiyor. Bu noktada TRT Arşiv devreye giriyor.

TRT Arşiv Web Sitesi İle Geçmişe Yolculuk Sunuyor

trtarsiv02 - TRT Arşiv Web Sitesi İle Geçmişe Yolculuk
TRT Arşiv Web Sitesi İle Geçmişe Yolculuk

Youtube üzerinden bir nebze olsun tatmin edilen eskiye olan ilgi şimdi yerini TRT Arşiv sitesine bırakmış durumda. Geçtiğimiz yıl www.trtarsiv.com adresinde açılan bu sitede ilk başlarda oldukça kısıtlı sayıda video bulunmaktaydı. Ancak zaman için bu videoların adedinde oldukça fazla bir artış oldu. Siteye ilk girdiğinizde karşınıza çıkan görüntüler bir anda sizi eski yıllarda götürüyor. Bu sayede eski ile yeni arasında bir kıyas da yapabilmek mümkün oluyor.

Belgeseller, Diziler, Söyleşi Programları

Eskiye dair aradığınız TRT programının adı hala hatırınızdaysa, sitenin arama kısmından bir arama yaparak dilediğiniz programa ait videolara ulaşmanız mümkün. Çok spesifik bir içerik aramadığınız sürece muhtemelen arattığınız kelime ile ilgili videolara ulaşacaksınızdır. Eğer aklınızda bir program ismi yoksa, sitenin size önerdiği birbirinden ilginç eski yıllarda ait videolara da göz atabilirsiniz.

trtarsiv01 - TRT Arşiv Web Sitesi İle Geçmişe Yolculuk

TRT Arşiv Web Sitesi, kategorilere ve yıllara ayrılmış bir şekilde tasarlanmış. TRT’de yayınlanmış belgeselleri, dizileri, söyleşi programlarını hatta haberleri dahi kategoriler altında bulmanız mümkün. Sitedeki dikkat çeken bir ayrıntı ise bazı programların tüm bölümlerinin siteye eklenmiş olması. Bu durum daha çok dizilerde karşımıza çıkıyor. Yani Kuruntu Ailesi dizinin ya da Barış Manço İle 7’den 77’ye programının tüm bölümlerini sitede bulmak mümkün.

Eskiye özlem duyan ya da eski yıllardaki televizyon programlarını, tarihi olayları veya dizileri merak edenler için TRT Arşiv Web Sitesi oldukça uzun bir süre vaktinizi alabilecek türden ilgi çekici bir site. Siteye eklenen videolar her geçen gün artmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz