Simge Fıstıkoğlu Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

0
403

Simge Fıstıkoğlu 12 Aralık 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. İlköğretimini Hamdullah Suphi Tanrıover’de tamamlamış sonrasında Beyoğlu Anadolu lisesinde liseyi sonrasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Edebiyat Fakültesi Bölümü’nde eğitim görerek 2005 yılında mezun oldu.

Simge Fıstıkoğlu Biyografi - Simge Fıstıkoğlu Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Medyaya ilk adımını Elle Decor Dergisi ile attı. 6 aylık stil editörlüğü deneyiminden sonra yazılı basın yerine görsel basında çalışmak istediğini anlade Habertürk Televizyonu’nun o dönemde Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olan Murat Ongun‘un kapısını çaldı. “Bu mesleği öğrenmek istiyorum” dediği Murat Ongun’dan “spor servisinde hemen başla” yanıtını aldı ve hiç düşünmeden kabul etti.

Simge Fıstıkoğlu Kimdir - Simge Fıstıkoğlu Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

16 Ekim 2006 tarihinden 2009 yılının Ağustos ayına dek spor spikeri ve editörü olarak görev yaptı. Bu süre zarfında aralarında Fatih Terim, Şenol Güneş, Ertuğrul Sağlam, Ersun Yanal, Vicente Del Bosque gibi teknik direktörler başta olmak üzere Arda Turan, Emre Belözoğlu, Rüştü Reçber, Servet Çetin, Tümer Metin, Nihat Kahveci, Gökhan Gönül, Hamit Altıntop, Halil Altıntop, Nuri Şahin, Tugay Kerimoğlu, Mehmet Aurelio, Mevlüt Erdinç, Caner Erkin, Philip Holosko, Colin Kazım-Richards gibi başarılı futbolcularla röportajlar yaptı.

Simge Fıstıkoğlu - Simge Fıstıkoğlu Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Formula 1 pilotu Heiki Kovalainen ve yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo ile röportaj yaptı, Güney Afrika’da düzenlenen 2010 Dünya Kupası’nı takip etti.

2009 yılının Ağustos ayında Habertürk Televizyonu’ndan ayrılarak A Haber’e geçti. 2011 yılında Ceyhun Yılmaz ile ”Hoş Beş İki” adlı programı sundu. Yine 2011 yılında ”1 Gün” isimli programda sunuculuk yapan Simge Fıstıkoğlu; Sırrı Süreyya Önder, Meral Akşener, Suat Kılıç, Oktay Vural gibi siyasetçileri programda konuk etti. A Haber’de Son Durak adlı haber programını sundu.

16 Şubat 2012 tarihinde Habertürk’e geçti. 1 Gün ve Gün Başlıyor programını hazırlayıp sundu. Ayrıca cumartesi-pazar sabahları 09:15 – 12:00 saatleri arasında canlı yayınlanan Burası Haftasonu isimli programı hazırlayıp sundu.

Simge Fıstıkoğlu Ntv - Simge Fıstıkoğlu Hakkında; Kimdir? Hayatı (Biyografi)

Simge Fıstıkoğlu Ntv’ye geçmiştir ve gece bülteni ile ekranlara gelmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz